Lyžiarske stredisko Ski Blansko-Hořice

V Českej republike sa nachádzajú desiatky lyžiarskych stredísk, o ktorých ľudia na Slovensku vôbec nepočuli. Ski Blansko-Hořice patrí medzi ne. Ski Blansko-Hořice je relatívne blízko Slovenska a určite stojí za návštevu.

Ski Blansko-Hořice sa nachádza iba 20 kilometrov od Brna v mestskej časti Blansko-Hořice. Táto vzdialenosť robí z tohto lyžiarskeho strediska rajom pre všetkých obyvateľov Brna. Do Brna je možné sa dostať veľmi jednoducho pomocou diaľnice z Bratislavy. Mesto je samozrejme dostupné aj cez ďalšie hraničné prechody.

Lyžiari v Ski Blansko-Hořice majú k dispozícii dva tanierové vleky o dĺžke 320 a 190 metrov. Oba vleky obsluhujú jednu zjazdovku, ktorú môžeme charakterizovať ako ľahkú či stredne náročnú. Lyžiarsky areál Ski Blansko-Hořice sa tak výbornou destináciou najmä pre menej skúsených lyžiarov, ktorí považujú svoje schopnosti na snehu za priemerné. Sem radím začiatočníkov, ale aj deti. Ski Blansko-Hořice je pre deti naozaj výhodný. Deti tu nájdu širokú a hlavne bezpečnú zjazdovku. Rodičia sa tu tak nemusia o svoje deti príliš strachovať.

Lyžiarske stredisko  v minulosti využívalo umelé zasnežovanie, vďaka čomu sa mu darilo predĺžiť lyžiarsku sezónu. V lyžiarskej sezóne 2012 sa však bude lyžovať iba na prírodnom snehu.

Dostupné služby v stredisku

Služby spojené s lyžovaním, doplnkové služby, nie sú veľmi nápomocné.  Samozrejme, že lyžovačke to nezabráni, od absolútneho komfortu však má toto stredisko pomerne ďaleko. Ak sa lyžovať neviete, v stredisku môžete využiť služby lyžiarskej školy. Priamo na zjazdovke máte možnosť občerstvenia sa v miestnom bufete. V blízkosti areálu, do 200 metrov, nájdete aj väčšie reštauračné zariadenie. Čo sa týka ubytovania, tak najlepšie je využiť služby hotelov v priamo v meste Brno.

Zaujíma vás: lyziarske strediska brno, lyzovanie blansko, lyžovanie Brno, brn lyžiarske,