Lyžiarske stredisko Ski Potštát

Ski Potštát sa nachádza v Oderských Vrších, ktoré patria do pohoria Nízkého Jeseníku. Ski Potštát patrí medzi menej významné lyžiarske strediská v Českej republike.

Mesto Potštát môžete nájsť v okrese Přerov. Mesto je stredne veľké. Podľa posledného sčítania obyvateľstva v ňom žilo takmer 1200 obyvateľov. Historické centrum mesta Potštát je od roku 2003 mestskou pamiatkovou zónou. To znamená aj to, že návštevníci Ski Potštát si okrem lyžovačky môžu do sýtosti užiť aj trochu historickej architektúry. Každá lyžovačka, ktorá je doplnená o niečo navyše, je príjemnejšia a naplňuje o čosi viac.

Lyžiarsky areál Ski Potštát disponuje celkovo štyrmi vlekmi. Z týchto vlekov je jeden priamo určený pre deti. To znamená, že je upravený na používanie deťmi – má mierny sklon, ľahko sa používa, zjazdovka je široká. Detský vlek samozrejme, že môžu použiť aj začiatočníci. Ak sa teda nehanbia takýto vlek použiť.

Stredisko ponúka jednu zjazdovku, ktorá je vhodná najmä pre rodiny s deťmi a začiatočníkov. Nároční lyžiari si veru toho veľa v Ski Potštát neužijú. Lyžiarske stredisko je v dobre lokalite, kde sa sneh udržuje aj do neskorých jarných mesiacov. Dĺžke lyžiarskej sezóny navyše veľmi pomáha aj umelé zasnežovanie.

Dostupné služby v stredisku

V lyžiarskom stredisko čakajú na lyžiarov tradičné doplnkové služby. Rozhodne nie sú na úrovni lyžiarskych stredísk ako v Krkonošiach, bohato však postačia na príjemnú lyžovačku. V ski Potštát tak môžete nájsť požičovňu lyží, snowboardov a ďalšieho lyžiarskeho vybavenia. Spoľahnúť sa môžete aj na kvalitný ski servis. Pokiaľ sa neviete lyžovať, využiť môžete miestnu lyžiarsku školu či škôlku. O stravu a pitie sa nemusíte obávať. Priamo na svahu sa nachádza bufet. Neďaleko nájdete aj ďalšie stravovacie zariadenia. V meste Potštát nájdete aj niekoľko ubytovacích zariadení.

Zaujíma vás: lyziarske stredisko olomouc,