Lyžiarske stredisko Ski Kladky

Aj v Českej republike sa nachádzajú desiatky rôznych lyžiarskych stredísk, ktoré sú vyhľadávaným spôsobom trávenia voľného času. Ski Kladky patria medzi tie zaujímavejšie lyžiarske areály v Českej republike.

Lyžiarsky areál Ski Kladky sa nachádza v obci Kladky, ktorú nájdete  v okrese Prostějov, v Olomouckou kraji. Obec Kladky je dostupná autom takmer zo všetkých strán strednej Moravy. Z Prostejova cez Konicu, z Olomouca po diaľnici okolo Litovle, ďalšou možnosťou je cez Slavetín a Lukou alebo pre návštevníkov z oblasti  Brna je najbližšia trasa cez  Boskovice, Nectavu a Jevíčko.

Ski Kladky je pre návštevníkov zo Slovenska relatívne dobre dostupná lokalita. Olomoucko je dostupné ako autom, tak aj železničnou dopravou.

Kladky majú necelých 400 obyvateľov, ide teda o malú obec. Lyžiarsky areál sa nachádza približne v strede obce a je vlastnený TS Sokol Kladky.  Priamo v obci sa nachádza niekoľko turistických zaujímavostí mimo lyžiarskeho areálu: Kostel svatého Cyrila a Metoděje či mlyn na Belej z druhej polovice 16. storočia, jedná sa o najstaršiu zachovalú stavbu v obci.

Lyžiarske stredisko Ski Kladky je vhodné takmer pre každého – pre deti, rodiny, začiatočníkov. Na svoje si však prídu aj skúsenejší lyžiari. K dispozícii je jedna zjazdovka o dĺžke 450 metrov. Prevýšenie tejto zjazdovky je 85 metrov. Nadmorská výška obce Kladky je 505 metrov. Konečná stanica lanovky sa nachádza na vrchole zvanom Záhalkovy Skalky, ktorý sa týči do výšky 610 metrov nad morom.

Zjazdovoka je obsluhovaná celkovo dvoma vlekmi. Hlavná zjazdovka poskytuje dve trate, ktoré sú kategorizované ako modrá a červená, teda ľahké a stredne náročné. Hlavná zjazdovka je dostatočne široká, aby umožňovala slobodu a bezpečnosť na svahu.

Druhý prítomný vlek je pre deti. Detský vlek umožňuje deťom bezpečné zoznamovanie sa so snehom a s vlekmi. Rodičia sa tak nemusia obávať o bepečnosť svojich ratolestí.

Lyžiarske stredisko je vybavené zariadeniami na tvorbu umelého snehu. Takto Ski Kladky dokáže efektívne odolávať nepriaznivému počasiu. Umelý sneh sa okrem iného stará aj o výraznejšie predĺženie lyžiarskej sezóny na Olomoucku.

V stredisku nájdete aj zariadenia na osvetlenie svahu. Večerná a nočná lyžovačka je v Ski Kladky mimoriadne obľúbená a každý deň pritiahne množstvo priaznivcov zjazdového lyžovania.

Dostupné služby v stredisku

Doplnkové služby v lyžiarskom areáli Ski Kladky patria medzi štandard v Českej republike. Nájdete tu všetko, čo potrebujete k príjemnej ničím nerušenej lyžovačke. Samozrejmosťou je požičovňa lyží, snowboardov a ďalšieho potrebného vybavenia. Pokiaľ sa neviete ešte lyžovať, na Ski Kladky sa to môžete pokojne naučiť. K dispozícii je lyžiarska škola. V areáli sa nachádza turistická ubytovňa s kapacitou 25 až 30 lôžok. Stravovanie je možné zaistiť v blízkej vinárni U Římana.

Zaujíma vás: l6ziarske stedisko olomouc, lyzovanie okolo olomouc, lyziarske stredisko olomouc, boskovice lyziarske stredisko,