Lyžiarske stredisko Ski areál Karlov

Ski areál Karlov je jedným z mnohých lyžiarskych areálov v Českej republike, ktoré sa oplatí navštíviť aj lyžiarom z Slovenska. Dostupnosť tohto strediska je dobrá  a lyžovačka v ňom takisto.

Ski areál Karlov sa nachádza v známych horách Jeseníky. Jeseníky sú druhým najvyšším pohorím v Českej republike, hneď po známych Krkonošiach. Najvyšším bodom Jeseníkov je Praděd, ktorého vrchol sa týči do výšky 1491 metrov nad morom. Jeseníky sú samozrejme rajom pre všetkých lyžiarov. Netreba však zabúdať na to, že Jeseníky sú aj skvelou destináciou pre peších turistov a pre všetkých milovníkov horských bicyklov.

Lyžiarske stredisko Ski areál Karlov ponúka všetkým návštevníkom 2 klasické vleky, ktoré vyvezú lyžiarov na hornú stanicu strediska. Odtiaľ si vďaka charakteru okolia môžu lyžiari vybrať jednu zo šiestich zjazdoviek. Celková dĺžka zjazdoviek je až 3 kilometre. Náročnosť sa tieto zjazdovky radia do kategórie ľahkých alebo stredne náročných. Sú tak vhodné aj pre začiatočníkov, aj pre skúsenejších lyžiarov. Stredisko je však optimálne pre rodiny s deťmi. Nároční lyžiari sa budú v Ski areál Karlov pravdepodobne minimálne nudiť. Celková hodinová prepravná kapacita vlekov v ski Karlov je 3800 lyžiarov, čím sa stredisko radí medzi tie väčšie.

Dostupné služby v stredisku

 

Služby ponúkané v Ski areál Karlov patria kvalitou a rozsahom k priemeru. Nemožno teda očakávať nič mimoriadne. Po príchode do lyžiarskeho strediska čaká návštevníkov parkovisko, ktoré poteší aj tým, že je úplne zdarma. Návštevníci sa môžu najesť či občerstviť v „Stodole“, čo je známe reštauračné zariadenie. V stredisku je v prevádzke požičovňa lyží, snowboardov a ďalšieho lyžiarskeho vybavenia. Kto sa nevie lyžovať, môže využiť služby miestnej lyžiarskej školy.

Zaujíma vás: karlov zjazdovka,