Lyžiarske strediská Západné Slovensko Archives - Lyžovanie.com

Ski Bezovec

Lyžiarske strediská na Slovensku môžeme pokojne rozdeliť do dvoch kategórií. Na tie dostupné a menej dostupné. V rámci dostupnosti je dobré sa zamerať na Bratislavu, keďže tam žije najviac ľudí a sústredí sa tam aj ekonomická aktivita Slovenska. To, že Donovaly sú pár minút jazdy od Banskej Bystrice nemá pre ľudí žijúcich v Bratislave veľký význam.

Ski Bezovec patrí medi najdostupnejšie lyžiarske strediská na Slovensku. Toto lyžiarske stredisko sa nachádza iba 20 km od Piešťany. Piešťany sú menej ako hodinu jazdy autom od Bratislavy. Sú na diaľnici a hlavnou železničnom spojení Slovenska.  Lyžiarske stredisko Bezovec získalo svoj názov od neďaleké vrchu Bezovec, ktorého nadmorská výška je 742 metrov. Je to najvyšší bod tzv. Nízkeho Inovca, čo je zase súčasťou pohoria Považský Inovec. Z nadmorskej výšky 742 už možno tušiť, že Ski Bezovec nebude vynikať v tomto smere. Mnohé lyžiarske strediská majú v nadmorskej výške 800 metrov dolné stanice lanovky.  Čo však možno čakať v okolí Piešťan. Stredisko sa tento hendikep snaží kompenzovať umelým zasnežovaním zjazdoviek, čo sa mu čiastočne darí. Nemožno však očakávať, že sezóna v Ski Bezovec bude rovnako dlhá ako napríklad vo Vysokých Tatrách.

Považský Inovec výbornou destináciou pre turistiku a cykloturistiku. Počas zimy je možné turistickú obuv či bicykel vymeniť za bežky. Okolie lyžiarskeho areálu poskytuje nevídané možnosti bežeckého lyžovania.

Lyžiarsky areál Bezovec ponúka celkovo 4 vleky, ktoré vám pomôžu lyžovať na zjazdovkách rôznej náročnosti. Je tu aj zjazdovka pre náročných lyžiarov, väčšinou je však stredisko ideálne pre bežných lyžiarov a lyžiarov začiatočníkov. Stredisko je obľúbené aj medzi rodinami s deťmi či školskými lyžiarskymi zájazdmi. Prepravná kapacita všetkých vlekov je 3000 lyžiarov za hodinu, čím sa ski centrum Bezovec radí medzi stredne veľké lyžiarske strediská na Slovensku.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Piešťany

Zochová chata – Piesok

Bratislava má jednu podstatnú nevýhodu,  a tou je absencia hôr v jej blízkom okolí. Ak si chcú Bratislavčania zalyžovať musia sa vybrať na niekoľkohodinový výlet do najbližších hôr – či už je to do Tatier alebo do rakúskych álp. V okolí Bratislavy sa však nájde zopár výnimiek, hoci rozhodne ich nemôžeme porovnávať s top strediskami. Jednou z týchto výnimiek je aj Zochová chata – Piesok.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Modra

Ski land Stará Myjava

Ski land Stará Myjava patrí k najmladším lyžiarskym strediskám na Slovensku. Ski land vynikajú aj ďalšou vlastnosťou – patrí medzi najjužnejšie položené lyžiarske centrá na Slovensku.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Myjava

Ski Podhradie

Na Slovensku sa nachádza množstvo lyžiarskych stredísk, ktoré sú takmer neznáme, alebo ich poznajú iba ľudia z blízkeho okolia. Medzi takého lyžiarske strediská môžeme zaradiť aj Ski Podhradie.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Topoľčany

Ski Centrum Kálnica

Ski centrum Kálnica sa nachádza na východ od Nového Mesta nad Váhom na svahoch Považského Inovca v ústí Kalnickej a Prostrednej doliny.

Pezinská Baba

Pezinská Baba

Najväčší dopyt po lyžiarskych svahoch a lyžovaní je v Bratislave. Dôvod je jednoduchý, naše hlavné mesto je najväčšie a zároveň ekonomicky najsilnejšie. Bratislava však nie je v Tatrách a teda podmienky na lyžovanie sú horšie.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Pezinok