Lyžiarske stredisko Ski Podhradie

Na Slovensku sa nachádza množstvo lyžiarskych stredísk, ktoré sú takmer neznáme, alebo ich poznajú iba ľudia z blízkeho okolia. Medzi takého lyžiarske strediská môžeme zaradiť aj Ski Podhradie.

Obcí s „Podhradím“ vo svojom názve nájdeme po celom Slovensku niekoľko desiatok. Ski Podhradie sa nachádza v obci v okrese Topoľčiany.

Podhradie je neveľká obec nachádzajúca sa v nadmorskej výške 580 metrov na úpätí Považského Inovca. Tento horský systém sa nachádza v okresoch: Trenčín, Bánovce nad Bebravou, Nové Mesto nad Váhom, Piešťany, Hlohovec, Topoľčany. Ski Podhradie je však priamo prístupné iba z Topoľčan, hoci dostať sa sem môžu aj ľudia z Považia. Cesta však nie je priama.

Považský Inovec rozhodne nepatrí medzi pohoria, ktoré by poznali aj ľudia, ktorí toto pohorie nevídajú denno-denne. Na východe Slovenska by sotva niekto vedel povedať, aký kopec je najvyšší v tomto pohorí. Najvyšším bodom Považského Inovca je Inovec s nadmorskou výškou 1042 metrov.

Lyžiarske stredisko Podhradie sa nachádza relatívne na juhu a navyše v pomerne nízkej nadmorskej výške. Oba faktory významne ovplyvňujú kvalitu lyžovačky v tomto ski centre. Prevýšenie zjazdovky nie je veľké, jedná sa iba o niekoľko desiatok metrov. Dôsledkom je to, že k dispozícii je veľmi nenáročná zjazdovka, ktorá je vhodná najmä pre deti a začiatočníkov. Pokiaľ túžite po náročnej lyžovačke  a trate pre deti vám nič nehovoria, do Ski Podhradie sa radšej nevyberte. Pokiaľ sa však chcete naučiť lyžovať, potom tento lyžiarsky areál je pre vás takmer ideálny. Mierny sklon trate vám nedovolí ísť príliš rýchlo a takisto umožňuje na zjazdovke veľmi dobrú orientáciu a riziko zrážky s ďalšími lyžiarmi je prakticky nulové.

Dostupné služby v stredisku

V malých lyžiarskych strediská sotva možno očakávať služby, ktoré sú samozrejmosťou v tých najlepších lokalitách Slovenska. V Podhradí v okrese Topoľčany rozhodne nebudete mať zážitok podobný lyžovačke na Donovaloch či na Štrbskom plese.

Služby v Ski Podhradie sú naozaj základné. Pokiaľ si potrebujete požičať lyže alebo snowboard, môžete využiť miestnu požičovňu lyží. Samozrejmosťou je aj základný servis lyžiarskeho vybavenia. Pokiaľ sa chcete naučiť lyžovať práve v Ski Podhradie, môžete využiť služby lyžiarskych inštruktorov.

V areáli nájdete aj jednoduché bufetové zariadenie, ktoré splní vaše základné potreby. Pokiaľ máte záujem o kvalitnejšie reštauračné a ubytovacie služby, budete sa musieť vybrať do neďalekých Topoľčian. Alebo prípadne do o trochu viac vzdialených Piešťan.

Zaujíma vás: lyžiarsky vlek podhradie, podhradie lyziarske stredisko, podhradie topolcany lyžovanie, ski podhradie,