Lyžiarske stredisko Zochová chata – Piesok

Bratislava má jednu podstatnú nevýhodu,  a tou je absencia hôr v jej blízkom okolí. Ak si chcú Bratislavčania zalyžovať musia sa vybrať na niekoľkohodinový výlet do najbližších hôr – či už je to do Tatier alebo do rakúskych álp. V okolí Bratislavy sa však nájde zopár výnimiek, hoci rozhodne ich nemôžeme porovnávať s top strediskami. Jednou z týchto výnimiek je aj Zochová chata – Piesok.

Ski areál Zochová chata – Piesok sa nachádza iba 15 kilometrov od Modry, kúsok od Pezinka. Lyžiarske stredisko Zochova chata – Piesok sa nachádza v Malých Karpatoch. Nadmorská výška základnej stanice strediska je iba 425 metrov. Nadmorská výška vrcholovej stanice je iba  510 metrov. Ski centrum Zochova chata – Piesok tak patrí medzi najnižšie a zároveň najjužnejšie položené lyžiarske strediská na Slovensku. Toto rozhodne nevplýva pozitívne na dĺžku lyžiarskej sezóny. Ako zemepisná dĺžka aj nadmorská výška výrazne vplývajú na prevládajúce teploty.

Na Zochovej chate sa však s nepriaznivou klímou darí relatívne úspešne bojovať. Hlavnou zbraňou voči nepriaznivému počasiu je technické zasnežovanie. Aj to však má svoje limity, keďže sneh je možné produkovať iba za dostatočne nízkej teploty.

Stredisko je vhodné najmä pre nenáročných lyžiarov či rodiny s deťmi. Zjazdovky sú klasifikované ako ľahké, nie sú prudké a mali by tak vyhovovať lyžiarom, ktorí od zjazdovky toho veľa neočakávajú. Stredisko je vyhľadávané najmä  rodičmi, ktorí majú záujem na bezpečnosti svojich detí. Stredisko patrí medzi obľúbené víkendové destinácie Bratislavčanov, pretože na rozdiel od Tatranských destinácii sa sem môžu dostať zo svojich domovov už  priebehu niekoľkých minút.

Okolie Modry je turisticky zaujímavým regiónom, a to hlavne v lete. Návštevníci ski strediska Zochova chata však nájdu množstvo atrakcií aj počas zimných mesiacov.

Malé Karpaty sú nevýrazné pohorie, ktoré sa ťahá približne 100 kilometrov od bratislavského Dunaja až po Nové Mesto nad Váhom. Najvyšším bodom Malých Karpát je kopec Záruby, ktoré vrchol sa týči do výšky 768 metrov. Najznámejším bodom tohto pohoria je sedlo Baba, kde sa nachádza aj ďalšie lyžiarske stredisko. V roku 1976 boli Malé Karpaty vyhlásené za Chránenú krajinnú oblasť.

V lyžiarskom stredisku nájdete aj množstvo tratí určených pre bežkárov. Malé Karpaty sú priam stvorené na bežkovanie, keďže výškovo sú nízke,  čo umožňuje relatívne pohodlný pohyb po celom horstve.

Dostupné služby v stredisku

Ponuka služieb v lyžiarskom stredisko Zochova chata Piesok je silne ovplyvnená prítomnosťou Bratislavy. Stredisko však nie je veľké, takže nemôžete v ňom očakávať rozsah služieb ako napríklad vo Vysokých Tatrách či na Donovaloch.

Čo sa týka služieb, tak tie určuje Zochova chata, 4-hviezdičkové zariadenie. Zochova chata ponúka všetko, čo sa od kvalitného ubytovacieho zariadenia očakáva. Okrem štýlovo zariadených izieb a apartmánov na vás čakajú dômyselne pripravené pobytové balíčky, wellness, športové aktivity, reštaurácia a tak ďalej. Zochova chata zabezpečuje svadby, konferencie či rôzne firemné podujatia.

V samotnom lyžiarskom stredisku nájdete základné občerstvenie priamo na zjazdovke. Na Zochovej chate nikdy nebudete hladní či smädní. Kvalitnejšie stravovacie služby nájdete priamo v Zochovej chate.

Z Bratislavy je to na Zochovu Chatu – Piesok naozaj blízku, avšak aj tak si zo sebou nemusíte brať vlastnú výstroj. Lyže, snowboard a ďalšie potrebné veci vám požičajú priamo v stredisku v miestnej požičovni lyží, snowboardov a ďalšieho športového náčinia. Pri požičovni nájdete aj kvalitný ski servis. Stredisko pri Modre samozrejme dokáže zabezpečiť aj lyžiarskych inštruktorov, ktorí vás budú sprevádzať počas prvých krokoch po zasnežených svahoch Malých Karpát.

Zaujíma vás: lyzovanie zochova chata, modra piesok lyzovanie, zochova chata vysoké tatry, zochova chata lyzovanie,