Lyžiarske stredisko Ski land Stará Myjava

Ski land Stará Myjava patrí k najmladším lyžiarskym strediskám na Slovensku. Ski land vynikajú aj ďalšou vlastnosťou – patrí medzi najjužnejšie položené lyžiarske centrá na Slovensku.

Ski land Stará Myjava sa nachádza v obci Stará Myjava, neďaleko mesta Myjava. Do ski centra je najjednoduchšie sa dostať z Nového Mesta nad  Váhom. Takto je Ski land Stará Myjava prístupná z hlavného slovenského dopravného ťahu. Turistickým centrom v blízkosti Ski landu Stará Myjava sú však jednoznačne Piešťany. V tomto kúpeľnom meste si každý lyžiar môže liečiť svoje ubolené časti tela v príjemnom prostredí. Piešťany sú aj zaujímavých spestrením výletu do Starej Myjavy, návštevníci sa tu môže prejsť po Sklenom moste či Kúpeľnom ostrove.

Stará Myjava sa nachádza vo veľmi peknom prostredí Bielych Karpát. Toto pohorie určite nevyniká nadmorskou výškou. Veď jeho najvyšší vrchol – Javorina, má nadmorskú výšku iba 870 metrov. Biele Karpaty sú zaujímavé z iného pohľadu. Krásne lúky Bielych Karpát sú obklopené prevažne listnatými lesmi, kde dominuje buk. Biele Karpaty sú hraničným pohorím, rozdeľujú Českú a Slovenskú republiku. Ski land Stará Myjava je tak prístupná aj pre českých turistov.

Celé lyžiarske stredisko sa nachádza v Chránenej krajinnej oblasti Biele Karpaty. Toto má do určite miery vplyv na rozvoj strediska.

Ski land Stará Myjava má vybudované osvetlenie po celej dĺžke zjazdovky, čo  znamená, že lyžiari si v tomto stredisku môžu vychutnať aj slasti večernej či nočnej lyžovačky. Stredisko má k dispozícii dve zjazdovky – obe o dĺžke 450 metrov.

Zjazdovky možno bez problémov považovať za nenáročné, čo umožňuje výborne si zalyžovať v Bielych Karpatoch aj pre bežných lyžiarov, ktorým ešte nejaká tá istota na svahoch plných snehu chýba. Zjazdovky majú mierny sklon a sú tak ideálne aj pre deti, keďže im tu hrozí iba minimálne riziko zranenia.

A aby sme nezabudli na podstatnú časť lyžovania v Bielych Karpatoch. Tie sú totiž známe svojimi vynikajúcimi podmienkami na bežecké lyžovanie. Nevysoké hory vytvárajú výborné podmienky, nenáročné presuny, hrebeňovky – jednoducho bežkársky raj iba niečo cez hodinu jazdy od Bratislavy. Biela Karpaty poskytujú niekoľko desiatok kilometrov bežeckých tratí, hoci upravených je z nich iba niekoľko.

Ski land Stará Myjava je malým lyžiarskym strediskom, avšak aj napriek tomu sa môže pochváliť technickým zasnežovaním. Umelý sneh má niekoľko podstatných výhod. V prvom rade sa stará o elimináciu nepriaznivého počasia. Pre lyžiarov však má najväčší význam v tom, že dokáže do výraznej miery predĺžiť lyžiarsku sezónu.

Dostupné služby v stredisku

V Ski land Stará Myjava nemožno čakať  top služby, na ktoré ste možno zvyknutí z iných známejších ski centier. To však neznamená, že v Starej Myjave nezískate všetko potrebné. Nájdete požičovňu lyží, kde vám okrem lyží zapožičajú aj snowboardy a ďalšie potrebné veci k lyžovaniu. Samozrejmosťou je aj kvalitný ski servis.

Ak ste sa rozhodli naučiť sa lyžovať práve v Bielych Karpatoch, môžete využiť služby miestnej lyžiarskej školy a škôlky, kde na vás čakajú skúsení inštruktori lyžovania.

Ak pri lyžovaní vyhladnete alebo pocítite smäd, môžete sa spoľahnúť na miestne bufety a rýchle občerstvenie.

Ak sa chystáte do  Ski land Stará Myjava vlastným automobilom, môžete využiť bezplatné parkovisku priamo pod zjazdovkou.

Stredisko Ski land Stará Myjava sa nachádza iba 35 kilometrov od Piešťany. Tie sú zase ľahko prístupné diaľnicou alebo železnicou z Bratislavy. Ski land Stará Myjava je tak zaujímavou alternatívou k severnejšie položeným lyžiarskym strediskám.

Zaujíma vás: lyzovacka myjava, snehové podmienky ski land stará myjava, skiland velka raca, lyziarska skola ski land,