Lyžiarske strediská Piešťany Archives - Lyžovanie.com

Ski Bezovec

Lyžiarske strediská na Slovensku môžeme pokojne rozdeliť do dvoch kategórií. Na tie dostupné a menej dostupné. V rámci dostupnosti je dobré sa zamerať na Bratislavu, keďže tam žije najviac ľudí a sústredí sa tam aj ekonomická aktivita Slovenska. To, že Donovaly sú pár minút jazdy od Banskej Bystrice nemá pre ľudí žijúcich v Bratislave veľký význam.

Ski Bezovec patrí medi najdostupnejšie lyžiarske strediská na Slovensku. Toto lyžiarske stredisko sa nachádza iba 20 km od Piešťany. Piešťany sú menej ako hodinu jazdy autom od Bratislavy. Sú na diaľnici a hlavnou železničnom spojení Slovenska.  Lyžiarske stredisko Bezovec získalo svoj názov od neďaleké vrchu Bezovec, ktorého nadmorská výška je 742 metrov. Je to najvyšší bod tzv. Nízkeho Inovca, čo je zase súčasťou pohoria Považský Inovec. Z nadmorskej výšky 742 už možno tušiť, že Ski Bezovec nebude vynikať v tomto smere. Mnohé lyžiarske strediská majú v nadmorskej výške 800 metrov dolné stanice lanovky.  Čo však možno čakať v okolí Piešťan. Stredisko sa tento hendikep snaží kompenzovať umelým zasnežovaním zjazdoviek, čo sa mu čiastočne darí. Nemožno však očakávať, že sezóna v Ski Bezovec bude rovnako dlhá ako napríklad vo Vysokých Tatrách.

Považský Inovec výbornou destináciou pre turistiku a cykloturistiku. Počas zimy je možné turistickú obuv či bicykel vymeniť za bežky. Okolie lyžiarskeho areálu poskytuje nevídané možnosti bežeckého lyžovania.

Lyžiarsky areál Bezovec ponúka celkovo 4 vleky, ktoré vám pomôžu lyžovať na zjazdovkách rôznej náročnosti. Je tu aj zjazdovka pre náročných lyžiarov, väčšinou je však stredisko ideálne pre bežných lyžiarov a lyžiarov začiatočníkov. Stredisko je obľúbené aj medzi rodinami s deťmi či školskými lyžiarskymi zájazdmi. Prepravná kapacita všetkých vlekov je 3000 lyžiarov za hodinu, čím sa ski centrum Bezovec radí medzi stredne veľké lyžiarske strediská na Slovensku.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Piešťany