Lyžiarske strediská Orava / Západné Tatry Archives - Lyžovanie.com

Zazriva – Kozinec

Orava je jednoznačne jedným z najobľúbenejších turistických regiónov Slovenska. Orava je svojou prírodou a ľudovou architektúrou jednoducho atraktívna. Dôkazom tohto je aj obec Zázrivá so svojím lyžiarskym strediskom Kozinec.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Zázrivá v lokalite

Ski park Kubínska Hoľa

Orava patrí jednoznačne medzi turisticky najatraktívnejšie regióny Slovenska. Ski park Kubínska Hoľa je jedným z mnohých lyžiarskych stredísk na Orave. Jeho výhodou je relatívne výborná dostupnosť.

Športcentrum Lučivná

Malá Fatra je bez rozporu jedným z najobľúbenejších pohorí na Slovensku. Turisti ho milujú pre nádherné výhľady z kopcov. Lyžiari pre skvelé lyžiarske podmienky. Športcentrum Lučivná patrí medzi menej známe lyžiarske strediská v Malej Fatre.

Ski Zábava – Vasiľovská hoľa / Hruštín

Orava je jednoznačne regiónom, ktorý má všetky predpoklady na to, aby lákal tisíce domácich a zahraničných turistov. Na Orave nájdeme množstvo lyžiarskych stredísk rôznej veľkosti. K tým menším patrí Ski Zábava – Vasiľovská hoľa / Hruštín.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Námestovo v lokalite

Polhorský Hrádok

Orava je jednoznačne jeden z najkrajších slovenských regiónov. Jednoznačne je to jedna z turisticky najatraktívnejších častí Slovenska. Na Orave nájdeme množstvo lyžiarskych stredísk. Polhorský Hrádok je jedným z nich.

Ski Oravská Lesná

V zime toho veľa k dispozícii športu chtivým ľuďom veru nie je. Musia sa oddať lyžovaniu. Našťastie na zimné športy na lyžiach máme na Slovensku výborné podmienky. Ski Oravská Lesná je toho žiarivým dôkazom.

Ski Vitanová – Vrchdolinky

Ski Vitanová Vrchdolinky je jedným z mnohých prihraničných lyžiarskych stredísk na Slovensku. Ski areál Vitanová Vrchdolinky tak nie je závislý iba na Slovenskej klientele. Veľkú časť návštevníkov tohto lyžiarskeho strediska tvoria občania Poľskej republiky. Hraničný prechod Suchá Hora – Chocholów sa nachádza len 5km od strediska a ďalší  hraničný prechod Trstená –Chyžne je iba  10 km od strediska. Populárne stredisko zimných športov Zakopané je vzdialené iba 22 kilometrov.

Ski areál sa nachádza v obci Vitanová, ktorú nájdete v okrese Tvrdošín. Hoci názov tejto obce môže znieť slovensky, jeho pôvod je potrebné hľadať v latinčine. „Vita nova“ znamená „nový život“. Prvá písomná zmienka o obci pochádza zo 16. storočia. Obec sa nachádza v nadmorskej výške 699 metrov, takže podmienky na lyžovanie sú tú výborné.

Okolie Vitanovej láka ľudí mnohými atrakciami. Neďaleko je Oravská priehrada, kúpele Oravice v Západných Tatrách, Roháče samotné a aj Liptov sú veľmi dobré prístupné. Okolie Vitanovej ponúka aj netušené možnosti turistiky. V Roháčoch je však turistika možná iba v letných mesiacoch.

Lyžiarske stredisko Ski Vitanová Vrchdolinky bolo vybudované v roku 2008 a v tomto roku bola vo Vitanovej odštartovaná aj prvá lyžiarska sezóna. Stredisko tak patrí medzi najmladšie na Slovensku. Lyžiarske stredisko ponúka celkovo 6 zjazdoviek z kategórie ľahkých a stredne náročných. Celková dĺžka zjazdových tratí 4,9 km je plne umelo zasnežovaných, takže vo Vitanovej sa môžete tešiť na dlhú a kvalitnú lyžovačku.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Trstená v lokalite

Meander Ski Oravice

Meander ski Oravice patrí k najzaujímavejším lyžiarskym strediskám na Slovensku. Nájdete ho v Západných Tatrách v obci Vitanová, neďaleko poľských hraníc.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Oravice v lokalite

Racibor

Ski Park Racibor sa nachádza iba jeden kilometer od Oravského Podzámku. Toto lyžiarske stredisko je vhodné pre zjazdové lyžovanie, snowboardistov, ale aj bežeckých lyžiarov.