Lyžiarske stredisko Stredisko Kavečany

Stredisko Kavečany patrí medzi tých pár lyžiarskych stredísk, ktoré sa nachádzajú takmer priamo v centre veľkých miest. Ski Kavečany sa nachádzajú iba 6 kilometrov od nášho druhého najväčšieho mesta Košíc.

Kavečany sú mestskou časťou Košíc. Nachádzajú sa v okrese Košice I. Do centra Košíc je to z Kavečian iba 6 kilometrov. Vďaka Kavečanom tak majú Košičania lyžiarske stredisko takmer priamo  v meste. Strediská tohto typu sú ideálne na nenáročné víkendové lyžovačky, keď sa ľuďom nechce dlho cestovať. Takmer všetky top slovenské lyžiarske strediská sa nachádza v pomerne ťažko prístupných lokalitách, ktoré vyžadujú dlhý presun, a to takmer výlučne osobným automobilom. Do strediska Kavečany sa dostanete dokonca mestským autobusom. Stačí nastúpiť na autobus číslo 29 smerom do Zoo.

Kavečany sa nachádzajú v nadmorskej výške 458 metrov, čo je samozrejme na lyžiarske stredisko pomerne málo. Nízka nadmorská výška znamená vysoké priemerné teploty. A to má zase za následok málo snehu a krátku lyžiarsku sezónu. Stredisko Kavečany sa s nepriazňou počasia snaží bojovať technickým zasnežovaním. Umelý sneh dokáže tlmiť vplyv počasia a výrazne predĺžiť lyžiarsku sezónu.

Kavečany sa nachádzajú na úpätí Volovských vrchov, čo sú kopce, ktoré rozhodne nepatria medzi najznámejšie na Slovensku. Najvyšším bodom Volovských vrchov je hora Zlatý dôl, ktorej končiar sa týči do nadmorskej výšky 1322 metrov.

V lyžiarskom stredisku Kavečany čaká na návštevníkov celkovo 5 zjazdoviek, ktoré sú obsluhované ôsmimi vlekmi. Trate v lyžiarskom stredisku Kavečany majú súhrnnú dĺžku takmer 3 kilometre.

Celková hodinová prepravná kapacita strediska je takmer 7500 lyžiarov, čím sa stredisku radí medzi najväčšie na Slovensku.

Ski Kavečany ponúkajú množstvo zjazdoviek o rôzne náročnosti. Väčšina z nich je však ľahká až stredne náročná. Takto je stredisko mimoriadne vhodné pre rodiny s deťmi, samotné deti a pre všetkých začiatočníkov. Štandardnú lyžovačku si tu však užijú aj náročnejší lyžiari.

Výhodou strediska je blízkosť mesta Košíc, ktoré sa tak stáva hlavnou turistickou destináciou návštevníkov lyžiarskeho areálu. Väčšinu lyžiarov v tomto stredisku však tvoria miestni Košičania, takže turizmus je v tomto ohľadne pomerne obmedzený. Všetky mimokošickí návštevníci sa však môžu spoľahnúť na blízkosť druhého najväčšieho slovenského mesta.

Dostupné služby v stredisku

Služby v stredisku Kavečany patria k štandardnému vybaveniu lyžiarskych stredísk. Ponuka služieb, ich kvalita a rozsah, je nadpriemerná, avšak stále ju nemožno porovnávať s najkvalitnejšími lyžiarskymi strediskami na Slovensku.

Mimo klasických služieb spojených s lyžovaním stredisko Kavečany ponúka aj:

 • Firemné- interné školenia
 • Firemné posedenia
 • Firemné hry
 • Prezentácia tovarov a služieb
 • Verejné školenia

A priestory na:

 • Svadby
 • Promočné oslavy
 • Jubileá
 • Kary
 • Krsty
 • Maturitné večierky

Poďme sa však pozrieť na služby, ktoré úzko súvisia s lyžovaním. V žiadnom lyžiarskom stredisku by nemal chýbať kvalitný ski servis. Nájdete ho aj v stredisku Kavečany. Pokiaľ nemáte doma po ruke žiadne lyže či snowboard, stále sa môžete vybrať si zalyžovať do Kavečian. K dispozícii je totiž požičovňa lyží, snowboardov a ďalšieho lyžiarskeho vybavenia.

Ak ste sa rozhodli naučiť sa lyžovať práve v Kavečanoch, môžete využiť služby miestnej lyžiarskej a snowboardovej školy.

Pri návšteve Kavečian, pokiaľ nie ste z Košíc, môžete využiť množstvo hotelov priamo v Košiciach. Môžete však zostať aj priamo v stredisku. K dispozícii dokopy 12 dvojposteľových izieb v štandarde klasik a tourist.

V areáli na vás čakajú aj základné občerstvovacie služby, teda bufety. Nájdete tu aj kvalitnejšie stravovanie v podobe reštaurácie s obsluhou – jej meno je  „Reštaurácia u Beniho“.

Stredisko na radosť rodičov ponúka aj detské ihrisko. Kavečany sú vyhľadávanou destináciou lyžiarskych kurzov či detských táborov.

Zaujíma vás: u beniho kavecany, u beniho zoo kosice, kavecany lyzovanie, servis lyzi kavecany,