Lyžiarske stredisko Ski TMG Poruba

Slovensko sa rozhodne nemusí sťažovať na prírodu, ktorým bolo obdarované. Najmä stredné Slovensko je posiate horami, ktoré sú ideálnym miestom na letné a zimné kratochvíle.

Na Slovensku máme desiatky rôznych lyžiarskych stredísk, kde možno tráviť viac ako príjemné víkendy. Niektoré mestá majú to šťastie, že majú lyžiarske areály takmer priamo v nich. Sem patrí aj Prievidza, ktorá je obklopená niekoľkými horskými systémami. Ľudia z Prievidze si doslova môžu vyberať, kam sa ísť lyžovať.

V okolí Prievidze však nenájdete žiadne známe lyžiarske strediská, ktoré by poznali napríklad ľudia z Bratislavy. Prievidzské lyžiarske strediskámajú iba lokálny význam. Sem môžeme radiť aj SKI TMG Poruba. Toto lyžiarske stredisko sa nachádza v pohorí Vtáčnik neďaleko Prievidze. Najvyšším vrchom Vtáčnika je rovnomenný kopec, ktorého nadmorská výška je čosi nad 1200 metrov. Ski TMG Poruba rozhodne nepatrí medzi vysoko položené lyžiarske strediská. A tak ani lyžiarska sezóna tu nebude nadpriemerne dlhá. Dĺžka lyžiarskej sezóny do veľkej miery závisí od nadmorskej výšky areálu.

Ski TMG Poruba ponúka zjazdovky, ktoré môžeme charakterizovať ako ľahké alebo stredne náročné. To znamená, že do Ski TMG Poruba si môžu prísť zalyžovať aj úplní začiatočníci či rodičia s deťmi.

Dostupné služby v stredisku

Služby ponúkané v lyžiarskom areáli Ski TMG Poruba zodpovedajú veľkosti a významu tohto strediska. Nemôžete tak ani zďaleka očakávať služby na úrovni Donovál či Chopku Jasnej. Napriek tomu by vám v Ski TMG Poruba nemalo absolútne nič chýbať.  V areáli si dokonca môžete požičať lyžiarsku výstroj. Malé občerstvenie je samozrejmosťou.  Ubytovanie je možné zohnať v blízkom a vzdialenejšom okolí. V lyžiarskom stredisku sa môžete naučiť aj lyžovať. Je pre vás pripravená lyžiarska škola a lyžiarska škôlka.

Zaujíma vás: ski tmg poruba, ski tmg poruba lyžovanie, tmg poruba, lyžiarsky vlek tmg poruba,