Lyžiarske stredisko Winter park Martinky

Martin je jedno z najkrajších miest na Slovensku. Minimálne, čo sa týka jeho okolia. Na západe od Martina nájdete Lúčanskú Fatru a Martinské hole, na východ od Martina sa rozprestiera pohorie Veľkej Fatry a na severe Martina sa nachádza hlavný hrebeň Malej Fatry.

Keď sa Martinčania chcú isť lyžovať, zvolia si zjazdovku na Martinských holiach. Majú to kúsok a miestne lyžiarske stredisko Winter park Martinky patrí k top strediskám na Slovensku.

Martinské hole sú časťou Lúčanskej Fatry, čo je zase súčasť Malej Fatry. Martinské hole, ale jednoducho Martinky, sú jediným významnejším strediskom turistického ruchu v Lúčanskej Fatre. Tá ma samozrejme množstvo prírodných atrakcií, medzi ktoré patrí napríklad aj vrch Kľak, ktorý dosahuje výšku až 1352 metrov nad morom. Kľak sa však nachádza na úplne opačnej strane Martinských hôľ. Keby ste sa chceli naň presunúť peši, strávili by ste chôdzou minimálne celý deň.

Winter park Martinky sa v minulosti volal „Lyžiarske stredisko Martinské hole“. K zmene názvu došlo po tom, ako mesto Martin predalo lyžiarsky areál do rúk súkromného prevádzkovateľa.

Winter park Martinky má výbornú dopravnú dostupnosť, keďže Martin sa nachádza na hlavnom cestnom a dopravnom ťahu na Slovensku.

Lyžiarske stredisko Winter park Martinky sa  nachádza v nadmorskej výške 1 150 až 1 456 metrov, čo ho radí medzi vyššie položené ski centrá na Slovensko. Podmienky na lyžovanie sú tak nadpriemerné, čomu iba pomáha technické zasnežovanie. Areál disponuje spolu 11 vlekmi. V ski centre nájdete jedno ubytovacie a stravovacie zariadenie: Chata na Martinských holiach.

Lyžiarske trate na Martinských holiach sú vhodné takmer pre každého Zjazdovku si užijú nielen skúsení lyžiari, ale aj deti s ich rodičmi. Pre deti je tu dokonca pripravené detské ihrisko, čo ich rodičia určite ocenia.

Winter park Martinky sa v lete transformuje do Summer parku Martinky. Takto funguje väčšina lyžiarskych stredísk na Slovensku. Vlete turisti vymenia lyže za bicykle. Martinky sú na cykloturistiku ako stvorené. Rovnako ako si ich nevedia vynachváliť prianivci bežeckého lyžovania a peší turisti. Martinské hole ponúkajú množstvo upravených bežeckých tratí ideálnym na pokojné prechádzky na lyžiach po nádhernom hrebeni Lúčanskej Fatry.

Martinky celoročne ponúkajú náučné výlety za historickými pamiatkami, ako sú napríklad Gaderská dolina, Blatnica, Turčianska Štiavnička či Strečno.

Dostupné služby v stredisku

Ponuka služieb v lyžiarskom stredisku Winter park Martinky je zaujímavá a určite nesklame. Pre mnohých lyžiarov je najdôležitejšia dostupnosť bufetových zariadení pri zjazdovky. Na Martinkách ich nájdu dostatok. Lepšie občerstvenie je možné nájsť v Chate na Martinkách. Za kvalitnými stravovacími službami je však potrebné zísť do Martina alebo do iného väčšieho mesta.

Na Martinkách sa samozrejme môžete naučiť aj lyžovať. Prípadne zlepšiť svoje schopnosti za pomoci skúsených inštruktorov. Na Martinské hole si ani nemusíte brať lyže či inú výstroj. Vždy môžte využiť miestnu požičovňu lyží a snowboardov. Samozrejmosťou strediska je aj ski servis.

Zaujíma vás: ski martinky od martina, winter park martinky stredne slovensko, k comu patri klak, ski martinky zasnežovanie,