Lyžiarske stredisko Vyšná Boca / Bačova Roveň

Nízke Tatry sú hádam najviac pretkané rôznymi zjazdovkami spomedzi všetkých slovenských horských systémov. Niet sa čomu ani diviť. Nízke Tatry sú priam stvorené na zimné športy. Svojou výškou a severnou polohou takto tromfnú aj Vysoké Tatry. V Nízkych Tatrách nájdeme niekoľko celoslovensky známych lyžiarskych stredísk, ako napríklad Jasná, avšak toto pohorie skrýva aj množstvo ďalších pokladov. Jedným z takýchto čarovných pokladov je aj lyžiarske stredisko Vyšná Boca / Bačova Roveň.

Vyšná Boca je malá obec nachádzajúca sa v okrese Liptovský Mikuláš., na Liptove. Nájdete ju ceste medzi Liptovským Hrádkom a Breznom, neďaleko sedla Čertovica, kde sa nachádza ďalšie pomerne známe lyžiarske stredisko. Čertovica je však známejšia tým, že rozdeľuje Nízke Tatry na tzv. Ďumbierske Nízke Tatry a Kráľovohorské. Západná časť hrebeňa Nízkych Tatier sa nachádza na Západ od Čertovice, východná na východ.

Najvyšším kopcom Nízkych Tatier je Ďumbier, ktorého vrchol sa týči do nadmorskej výšky 2044 metrov. Ďaleko známejší je však Chopok, ktorého nadmorská výška je o 20 metrov nižšia. Východnej časti Nízkych Tatier dominuje Kráľova Hoľa.

Lyžiarsky areál Vyšná Boca – Bačova Roveň je zaujímavý aj z pohľadu okolitých atrakcií. Turistov láka najmä Liptovská kotlina, kde je možné nájsť také atrakcie ako Aquacity Poprad či Tatralandiu v Liptovskom Mikuláši. Pri Liptovskom Mikuláši sa nachádza aj ďalšie centrum športu – tentoraz však letných športov. Liptovská Mara je známa ako raj vodných športov a rybárčenia.

Veľká časť Nízkych Tatier patrí do národného parku. Národný park Nízke Tatry, označovaný aj NAPANT, patrí k tým najkrajším oblastiam na Slovensku. Hrebeňová túra Nízkymi Tatrami patrí k turistickým vrcholom nielen na Slovensku. Fakt, že stredisko sa nachádza v národnom parku do istej miery ovplyvňuje možnosti rozvoja strediska.

Stredisko má výbornú polohu. Je veľmi dostupné  ako ľuďom z Pohronia, tak aj z celého Považia či východného Slovenska. Liptovský Hrádok totiž leží na hlavnom železničnom a cestnom spojení Bratislava – Košice.

Lyžiarske stredisko Vyšná Boca Bačova Roveň ponúka celkovo 3 zjazdovky, ktoré sú obsluhované tromi vlekmi. Celková dĺžka tratí, ktoré sú k dispozícii lyžiarom, je takmer 3 kilometre.

Zjazdovky vo Vyšnej Boci sú charakterizované ako ľahké respektíve stredne ťažké. Takéto podmienky vyhovujú takmer každému  lyžiarovi. Skúsení lyžiari sa tu nebudú nudiť a začiatočníkom nebudú trate vyvolávať vrásky na čelách. Stredisko je obľúbené aj medzi rodinami s deťmi, keďže deti na miestnych širokých zjazdovkách sú v bezpečí.

Nadmorská výška Vyšnej Boce je 950 metrov, čo je veľmi pekné číslo pre lyžiarsky areál. Pri snehu platí, čím vyššia nadmorská výška, tým nižšie teploty a tým dlhšia lyžiarska sezónu. K tejto výhode ski areál vo Vyšnej Boci pridáva ešte niečo navyše. V stredisku sa môžete tešiť na technické zasnežovanie, ktoré sa postará o jednu z najdlhších lyžiarskych sezón na Slovensku. Vo Vyšnej Boci sa môžete lyžovať už od polovice decembra – až do konca marca.

Dostupné služby v stredisku

Služby ponúkané v lyžiarskom areáli Vyšná Boca – Bačova Roveň patria k slovenskému štandardu. To znamená, že tu nájdete všetko, čo k príjemnej lyžovačke potrebujete.

Pri príjazde do strediska vás čaká veľké bezplatné parkovisko. Ak počas lyžovania vyhladnete či dostanete chuť na horúci čaj, môžete sa nabažiť miestnych špecialít v príjemnom bufete.

Samozrejmosťou strediska je aj požičovňa lyží, snowboardov a ďalších nevyhnutností na lyžovanie. Miestny ski servis vám nabrúsi hrany lyží a celkovo sa postará o dobrý stav vášho lyžiarskeho vybavenia. Kto sa chce naučiť či zlepšiť v lyžovaní práve vo Vyšnej Boci, môže využiť služby lyžiarskej školy a škôlky.

Zaujíma vás: ski velka boca, velka boca, certovica bacova roven, zjazdovky vyšna boca,