Lyžiarske stredisko Stredisko Mojtín

Lyžiarske stredisko Mojtín patrí medzi málo známe ski centrá. Svojou veľkosťou rozhodne nepatrí medzi dôležité areáli zimných športov.

Mojtín je však situovaný do krásneho prírodného prostredia a aj samotná obec má svoje osobité čaro. Mojtín sa nachádza v okrese Púchov a radíme ho medzi lokálne významné lyžiarske centrá. Väčšinou ho navštevujú iba ľudia z okolitých okresov, teda z Púchova, Trenčína, Ilavy a Považskej Bytrice. Vzhľadom na výbornú dopravnú dostupnosť nielen na Slovensku (Púchov je dôležitý železničný uzol a zároveň ním vedie diaľnica D1), ale aj z pohľadu susednej Českej republiky, tu nájdeme aj množstvo českých turistov.

Mojtín je príjemná obec nachádzajúca sa v Chránenej krajinnej oblasti Strážovské vrchy. Najvyšším kopcom Strážovských vrchov je Strážov, ktorý meria 1211 metrov. Neďaleko Strážova sa nachádza slávna obec Čičmany, ktorá je pre svoju jedinečnú architektúru zapísaná na Zoznam svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Návšteva tejto dediny je však z Mojtíne pomerne komplikovaná, teda pokiaľ nie ste turisti.

Zjazdovka na Mojtíne je nenáročná, a tak je vhodná aj pre deti. Takto si lyžovačku a trate na Mojtíne môžu vychutnať celé rodiny. Náročnejší lyžiari sa budú trochu nudiť, samotné prostredie im to však hravo vynahradí.

Podmienky na lyžovanie na Mojtíne závisí do veľkej miery od počasia. Nadmorská výška obce je 636 metrov nad morom, takže sotva môžeme hovoriť o vysoko položenom lyžiarskom stredisku.

Mojtín patrí medzi obľúbené lyžiarske destinácie bežkárov. Okolia dediny a celkový charakter strážovských vrchov ho na to predurčujú.

Všetci lyžiari, ktorých unaví lyžovačka, sa môžu prísť zregenerovať do neďalekých kúpeľov. Pri Púchove nájdete Kúpele Nimnica, pri Trenčíne známejšie Trenčianske Teplice.

V lete je Mojtín rajom pre všetkých turistov. Okrem výstupu na Strážov sa môžu ľudia vybrať aj do miestnych jaskýň.

Dostupné služby v stredisku

Ponuka služieb v lyžiarskom stredisku Mojtín zodpovedá jeho významu a veľkosti. Na Mojtíne však nájdete všetko, čo potrebujete k dobrej lyžovačke. Pre hladných a smädných lyžiarov sa nájdete nejaké to občerstvenie priamo na svahu. Čosi je možné nájsť aj priamo v obci. Za lepšími stravovacím službami je potrebné vycestovať do neďalekého Púchova. To isté platí aj o ubytovacích službách. Mojtín poskytuje základné ubytovanie v penziónoch. Hotely nájdete až v Púchove.

V ski areáli nájdete aj základný servis lyží a ďalšie drobné služby.

Zaujíma vás: mojtín, lyzovanie mojtin, lyzovanie na mojtine, podmienky na lyzovanie mojtin,