Lyžiarske stredisko Rajecká Lesná

Predstavte si spojenie horúcich kúpeľov s príjemným lyžiarskym strediskom. Takáto kombinácia nie je možná všade. Nájdete ju však v lyžiarskom stredisku Rajecká Lesná.

Neďaleko Rajeckej Lesnej sa nachádzajú Rajecké Teplice, kúpeľné mesto stredne veľkého významu. Do Rajeckých Teplíc je to z lyžiarskeho strediska iba na skok, takže hostia môžu spojiť príjemné lyžovanie s regeneráciou v kúpeľoch.

V Rajeckých Tepliciach vyviera prameň o teplote 38 stupňov, čo je dostatočne veľa na to, aby to rozmrazilo aj toho najzmrznutejšieho lyžiara.

Na východ od Rajeckej lesnej sa tiahne hrebeň Lúčanskej Fatry, ktorej najvyšším kopcom je majestátny Kľak, ktorý tróni nad Fačkovským sedlom.

Kľak je v lete skvelým turistickým cieľom. Na túru na tento kopec sa môžete vybrať z Fačkova, ktorý je iba niekoľko kilometrov vzdialený od Rajeckej Lesnej. Oveľa jednoduchšie je však zvoliť turistickú značku vedúcu z Fačkovského sedla. V tomto sedle je možné nájsť aj hotel s príjemnou reštauráciou.

Najbližším okresným mestom k Rajeckej Lesnej je Rajec. Toto mesto však sotva poskytne komfort a služby veľkého mesta. Za tými je potrebné cestovať do neďalekej Žiliny, prípadne do Považskej Bystrice či Prievidze. Všetky tieto mestá sú z Rajeckej Lesnej veľmi dobre prístupné. Obyvatelia týchto miest tvoria aj podstatnú časť návštevníkov lyžiarskeho strediska.

Rajecká lesná ponúka svojim návštevníkom kvalitne upravovanú zjazdovku s umelým zasnežovaním, ktorá je vybavená na večerné lyžovanie, má k dispozícii snowboardingový park, pre deti je tu snowtubingový areál, ľadová plocha a mnoho ďalších zaujímavostí.

Lyžiarske stredisko ponúka celkovo 5 zjazdoviek, z ktorých najdlhšia meria 1200 metrov. Tieto zjazdovky sú obsluhované tromi vlekmi, pričom jeden z nich je detský. To znamená, že rodičia sa nemusia obávať, že by si deti ublížili na klasickom veľkom vleku.

Spodná stanica vleku sa nachádza vo výške 595 m.n.m, Horná stanica vleku sa nachádza vo výške 875 m.n.m.

Dostupné služby v stredisku

Služby ponúkané v lyžiarskom stredisku Rajecká Lesná rozhodne nepatria medzi najlepšie na Slovensku. Sú však kvalitné a spoľahlivé.

Pre návštevníkov je pripravených 250 parkovacích miest. O sýte žalúdky sa postará občerstvenie a reštaurácia priamo hneď vedľa zjazdovky. Pokiaľ sa rozhodnete prenocovať priamo v areáli, môžete využiť horskú chatu Žiar. Ďalšie ubytovacie kapacity je možné nájsť v neďalekých Rajeckých Tepliciach, Rajci či v Žiline.

V ski areáli Rajecká Lesná môžete využiť aj:

  • Ski servis
  • Požičovňu lyží
  • Lyžiarsku školu
Zaujíma vás: lyžiarske stredisko v rajeckej lesnej,