Lyžiarske stredisko Ski Dedinky

lokalita:

Hádam najväčším bohatstvom Slovenska je jeho členitosť. Množstvo pohorí, dolín a riek vytvára takmer dokonalé prostredie pre rôzne športové a rekreačné aktivity. V zime je Slovensko skvelým miestom na lyžovanie. Okrem veľkých lyžiarskych stredísk sa u nás nachádza množstvo menších, avšak nemenej zaujímavých areálov lyžovania. Ski Dedinky je jeden z týchto lyžiarskych areálov, ktoré stoja za zmienku a samozrejme, že aj za návštevu.

Lyžiarsky areál Ski Dedinky sa väčšinou nazýva aj Ski Mlynky alebo Ski Mlynky/Dedinky. Dedinky je obec rožňavského okresu situovaná priamo pod Národným parkom Slovenský raj.

Táto poloha lyžiarsky areál priamo predurčuje na turistický magnet. Neďaleko Dediniek sa nachádza obec Dobšiná, kde možno spoznávať slávnu Dobšinskú ľadovú jaskyňu. Omnoho väčším lákadlom  je však samotný Národný park Slovenský raj. Najvyšším bodom Slovenského raja je Veľká Knola, ktorej vrchol sa týči do nadmorskej výšky 1266 metrov. Slovenský raj je naozajstným rajom pre všetkých turistov. V lete sa to turistami v tomto národnom parku skutočne hemží. Turistika v Slovenskom raji je však povznášajúca aj počas zimnej sezóny. Navyše počas zasnežených mesiacov si namiesto turistickej obuvi môžete na nohy pripevniť bežky a spoznávať čarokrásnu krajinu takýmto spôsobom.

Obec dedinky má iba 285 obyvateľ a jej nadmorská výška je 795, čo je pre lyžovanie výborná správa, keďže takáto nadmorská výška výrazne predlžuje lyžiarsku sezónu. Mnohé iné lyžiarske strediská majú v tejto nadmorskej výške výstupnú stanicu vlekov. Obec Mlynky patrí do okresu Spišská Nová Ves, kde sa nachádza aj jedna z najväčších turistických atrakcií Spiša – Spišský hrad.

Lyžiarsky areál Ski Dedinky poskytuje svojim návštevníkom jednu zjazdovku s prevýšením 80 metrov. Takto sa celé lyžiarske stredisko stáva ideálnou destináciou pre menej náročných lyžiarov – pre začiatočníkov či rodiny s deťmi. Stredisko obsluhuje jeden vlek a jedna lanovka. Celková dĺžka zjazdoviek je 450 metrov. Celá táto dĺžka je vybavená umelým zasnežovaním. Do Ski Dedinky je možné sa prepraviť autom, autobusom alebo vlakom. Vedie sem cesta z Popradu a z Košíc. Najbližšia vlaková stanica sa volá Dobšinská ľadová jaskyňa a je vzdialená 15 kilometrov.

Dostupné služby v stredisku

Hoci je lyžiarske stredisko Ski Dedinky svojou veľkosťou málo významné, ponúkané služby patria medzi to lepšie, čo na Slovensku nájdete. V stredisku nájdete bar, občerstvenie a aj chutnú reštauráciu. Samozrejmosťou je aj požičovňa lyžiarskeho výstroja či kvalitný ski servis. Pre všetkých návštevníkov je 24 hodín denne k dispozícii Stredisko horskej služby. Po večeroch sa môžete vybrať na diskotéky či skúsiť korčuľovanie na umelej ploche.

Zaujíma vás: dedinky lyž, donovaly slovensko nadmorska vyska, ski dedinky, dedinky stredisko horskej služby,