Lyžiarske stredisko Mýto Pod Ďumbierom

Najväčším rajom lyžiarov nie sú Vysoké Tatry, ale neďaleké Nízke Tatry. Vysoké Tatry sú príliš hornaté na to, aby ponúkali ideálne podmienky pre zjazdové a bežecké lyžovanie. Nízke Tatry sú pre lyžovanie presne tým, čo je potrebné. Mýto pod Ďumbierom je obec, z ktorej sa môžete pustiť do Nízkych Tatier.

Najvyšším bodom Nízkych Tatier je Ďumbier. Nadmorská výška tohto kopca, jeho vrcholu, je 2044 metrov. Ďumbier však ani zďaleka nie je najznámejším kopcom Nízkych Tatier. Túto slávu si zaslúži predovšetkým susedný Chopok, ktorý je spájaný s Jasnou a so zjazdovým lyžovaním ako takým. Ďumbier vo svojej sláve tromfne aj Kráľova Hoľa. Tá sa však nachádza na východnom hrebeni Nízkych Tatier, príliš ďaleko od Ďumbiera, aby mala význam z pohľadu lyžovania.

Mýto pod Ďumbierom sa nachádza v okrese Brezno v banskobystrickom kraji. Mýto pod Ďumbierom sa nachádza v nadmorskej výške 630 metrov. Ide o malú obec, ktorá má iba niečo cez 500 obyvateľov. Mýto pod Ďumbierom nájdete na ceste medzi Banskou Bystricou a Popradom, v smere na Podbrezovú.

V Ski Mýto pod Ďumbierom nájdete kvalitné lyžiarske trate, ktoré sú homologizované podľa FIS noriem. To znamená aj to, že sa tu môžu konať medzinárodné súťaže. Pre vás to však znamená záruku kvalitnej a nezabudnuteľnej lyžovačky. Hlavnú zjazdovku strediska obsluhuje nová 4-sedačka. Celková prepravná kapacita strediska je 3600 lyžiarov za hodinu.

Ski Mýto pod Ďumbierom sa nachádza v relatívne vysoko. Nadmorská výška sa stará o dlhú lyžiarsku sezónu. K výborným klimatickým podmienkam sa pridáva ešte umelé zasnežovanie, ktoré je zabezpečované po celej dĺžke zjazdoviek (2500 metrov). Všetky lyžiarske trate sú denne upravované špičkovou technikou a zodpovedným personálom. Do strediska Mýto pod Ďumbierom sa môžete vybrať aj ak ste milovníkmi bežiek. Stredisko poskytuje niekoľko kilometrov kvalitných bežeckých tratí.

Zjazdovky v Ski Mýto pod Ďumbierom sú vhodné pre každý typ lyžiara. Na svoje si prídu ako začiatočníci, tak aj skúsení lyžiari. Do Mýta pod Ďumbierom sa bez akýchkoľvek starostí môžu aj rodiny s deťmi.

Dostupné služby v stredisku

Ski Mýto pod Ďumbierom vám poskytne primerané služby. V stredisku nájdete všetko potrebné, čo vám pomôže si lyžovačku v Nízkych Tatrách skutočne vychutnať. V areáli nájdete požičovňu lyží, snowboardov a ďalšieho lyžiarskeho príslušenstva. Spoľahnúť sa môžete aj na kvalitný ski servis. V stredisku je vybudované aj kvalitné reštauračné zariadenie s kapacitou až 250 hostí.  Priamo na zjazdovke nájdete aj bufet. K dispozícii je aj lyžiarska a snowboardová škola. V blízkosti Mýta pod Ďumbierom nájdete aj množstvo kvalitných ubytovacích zariadení.

Zaujíma vás: myto zjazdovka, myto pod dumbierom zjazdovky, myto pod dumbierom lyzovanie, ski myto zjazdovky,