Lyžiarske strediská Banská Bystrica Archives - Lyžovanie.com

Mýto Pod Ďumbierom

Najväčším rajom lyžiarov nie sú Vysoké Tatry, ale neďaleké Nízke Tatry. Vysoké Tatry sú príliš hornaté na to, aby ponúkali ideálne podmienky pre zjazdové a bežecké lyžovanie. Nízke Tatry sú pre lyžovanie presne tým, čo je potrebné. Mýto pod Ďumbierom je obec, z ktorej sa môžete pustiť do Nízkych Tatier.

Vyšná Boca / Bačova Roveň

Nízke Tatry sú hádam najviac pretkané rôznymi zjazdovkami spomedzi všetkých slovenských horských systémov. Niet sa čomu ani diviť. Nízke Tatry sú priam stvorené na zimné športy. Svojou výškou a severnou polohou takto tromfnú aj Vysoké Tatry. V Nízkych Tatrách nájdeme niekoľko celoslovensky známych lyžiarskych stredísk, ako napríklad Jasná, avšak toto pohorie skrýva aj množstvo ďalších pokladov. Jedným z takýchto čarovných pokladov je aj lyžiarske stredisko Vyšná Boca / Bačova Roveň.

Skicentrum Košútka

Ak patríte medzi priaznivcov lyžovania a nebývate v Banskej Bystrici, tak by ste sa tam mali asi presťahovať. V okolí tohto krajského mesta nájdete doslova desiatky rôznych lyžiarskych areálov. Od náročných a drahých až po menej známe vhodné pre každého. Jedným z tých lyžiarskych areálov je aj Skicentrum Košútka.

Turecká / Krížna

V okolí Banskej Bystrice nájdeme hneď niekoľko významných slovenských pohorí ako Nízke Tatry či Veľká Fatra. Toto sú ideálne podmienky budovanie lyžiarskych areálov. V okolí Banskej Bystrice ich nájdeme takmer desiatky. Lyžiarsky areál v Tureckej je jedným z nich.

Čachovo – Selce

Banská Bystrica sa nachádza v takmer ideálnej lokalite. Toto platí najmä pre lyžiarov. V okolí Banskej Bystrice sa nachádza množstvo lyžiarskych stredísk, kde si na svoje prídu ako zjazdoví lyžiari, tak aj priaznivci bežeckého lyžovania. Lyžiarsky areál Čachovo Selce sa nachádza iba pár kilometrov od centra Banskej Bystrice.

Králiky

Ski areál Králiky patrí k tým raritným lyžiarskym centrám, ktoré sa nachádzajú takmer priamo v meste. Králiky nájdete iba zopár kilometrov na západ od Banskej Bystrice.

Ski Malachov

Ski Malachov

Lyžiarske stredisko Medvedica sa nachádza v obci Malachov, ktorú nájdete neďaleko Banskej Bystrice.

Park Snow Donovaly

Park Snow Donovaly

Donovaly je obec, ktorá sa nachádza v nadmorskej výške 960 metrov. Obec je tvorená samotnými Donovalmi a niekoľkými ďalšími osadami: Sliačany, Hanesy, Mišúty, Mistríky, Polianka, Bully a Močiar.