Lyžiarske strediská Veľká Fatra - Stredné Slovensko Archives - Lyžovanie.com

Ski Ilija

Na Slovensku nájdete veľké množstvo lyžiarskych stredísk, ktoré mimo miesta, kde sa nachádzajú, takmer nikto nepozná. Ski Ilija patrí medzi ne.

Mýto Pod Ďumbierom

Najväčším rajom lyžiarov nie sú Vysoké Tatry, ale neďaleké Nízke Tatry. Vysoké Tatry sú príliš hornaté na to, aby ponúkali ideálne podmienky pre zjazdové a bežecké lyžovanie. Nízke Tatry sú pre lyžovanie presne tým, čo je potrebné. Mýto pod Ďumbierom je obec, z ktorej sa môžete pustiť do Nízkych Tatier.

Ski TMG Remata

Slovensko je okrem iného krásne aj svojimi športovými strediskami, ktoré sú roztrúsené po horách od západu na východ. Niektoré lyžiarske strediská sú známe po celom Slovensku, ako napríklad Štrbské pleso či Jasná, veľká väčšina lyžiarskych stredísk má však iba lokálny význam. Pár kilometrov od nich ľudia ani nevedia, že existujú.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Prievidza

Ski TMG Poruba

Slovensko sa rozhodne nemusí sťažovať na prírodu, ktorým bolo obdarované. Najmä stredné Slovensko je posiate horami, ktoré sú ideálnym miestom na letné a zimné kratochvíle.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Prievidza

Ski Blanc Ostrý Grúň – Kollárová

Žarnovica rozhodne nepatrí na významné miesta slovenskej turistickej mapy. V blízkosti mesta však nájdete lyžiarske stredisko Ski Blanc Ostrý Grúň – Kollárová. V nádhernom prostredí pohoria Vtáčnika si na svoje prídu všetci milovníci lyžovania. Okolie poskytuje aj zaujímavé historické súvislosti.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Žarnovica

Vyšná Boca / Bačova Roveň

Nízke Tatry sú hádam najviac pretkané rôznymi zjazdovkami spomedzi všetkých slovenských horských systémov. Niet sa čomu ani diviť. Nízke Tatry sú priam stvorené na zimné športy. Svojou výškou a severnou polohou takto tromfnú aj Vysoké Tatry. V Nízkych Tatrách nájdeme niekoľko celoslovensky známych lyžiarskych stredísk, ako napríklad Jasná, avšak toto pohorie skrýva aj množstvo ďalších pokladov. Jedným z takýchto čarovných pokladov je aj lyžiarske stredisko Vyšná Boca / Bačova Roveň.

Skicentrum Košútka

Ak patríte medzi priaznivcov lyžovania a nebývate v Banskej Bystrici, tak by ste sa tam mali asi presťahovať. V okolí tohto krajského mesta nájdete doslova desiatky rôznych lyžiarskych areálov. Od náročných a drahých až po menej známe vhodné pre každého. Jedným z tých lyžiarskych areálov je aj Skicentrum Košútka.

Turecká / Krížna

V okolí Banskej Bystrice nájdeme hneď niekoľko významných slovenských pohorí ako Nízke Tatry či Veľká Fatra. Toto sú ideálne podmienky budovanie lyžiarskych areálov. V okolí Banskej Bystrice ich nájdeme takmer desiatky. Lyžiarsky areál v Tureckej je jedným z nich.

Čachovo – Selce

Banská Bystrica sa nachádza v takmer ideálnej lokalite. Toto platí najmä pre lyžiarov. V okolí Banskej Bystrice sa nachádza množstvo lyžiarskych stredísk, kde si na svoje prídu ako zjazdoví lyžiari, tak aj priaznivci bežeckého lyžovania. Lyžiarsky areál Čachovo Selce sa nachádza iba pár kilometrov od centra Banskej Bystrice.

Cígeľ Priedavky – Šabľová

Cígeľ Priedavky – Šabľová je lyžiarske stredisko nachádzajúce sa iba 7 kilometrov južne od Prievidze. Cígeľ Priedavky – Šabľová patrí medzi malé strediská, ktoré majú význam iba pre blízke okolie.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Prievidza

Ski Centrum Nižná Uhliská

Na Orave je možné nájsť hneď niekoľko lyžiarskych stredísk. Jedno z nich sa nachádza aj v Nižnej, presnejšie v častli Uhliská.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Tvrdošín

Stredisko Kráľová

Lyžiarske stredisko Kráľová patrí medzi zopár lyžiarskych stredísk, ktoré sa nachádzajú takmer priamo v meste. Ski Kráľová nájdete iba zopár kilometrov od centra Zvolena.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Zvolen

Snowland Valčianska dolina

Snowland Valčianska dolina je jedným z mála lyžiarskych stredísk, ktoré sa nachádzajú priamo v blízkosti veľkého slovenského mesta. Snowland Valčianska dolina nájdete iba 12 km od centra mesta Martin na úpätí Lúčanskej Fatry.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Martin

Ski Krahule

Ski Krahule je na prvý pohľad obyčajným regionálnym lyžiarskym strediskom. Avšak iba na prvý pohľad. Ski Krahule sa nachádza priamo v geografickom strede Európy.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Kremnica

Králiky

Ski areál Králiky patrí k tým raritným lyžiarskym centrám, ktoré sa nachádzajú takmer priamo v meste. Králiky nájdete iba zopár kilometrov na západ od Banskej Bystrice.

Ski Skalka

Lyžiarske stredisko Skalka aréna nájdete priamo v Kremnických vrchoch pod horou Skalka. V okolí sa nenachádza iba výnimočná príroda, na svoje si prídu aj milovníci histórie či architektúry.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Kremnica

Winter park Martinky

Martin je jedno z najkrajších miest na Slovensku. Minimálne, čo sa týka jeho okolia. Na západe od Martina nájdete Lúčanskú Fatru a Martinské hole, na východ od Martina sa rozprestiera pohorie Veľkej Fatry a na severe Martina sa nachádza hlavný hrebeň Malej Fatry.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Martin

Ski Martinské hole

Martinské hole, alebo jednoducho Martinky, patria k najznámejším lyžiarsky a turistickým centrám na Slovensku. Martinské hole sú zároveň jediným väčším strediskom v Lúčanskej Fatre.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Martin

Fačkové Sedlo / Kľak

Fačkovské sedlo rozhodne patrí medzi najkrajšie slovenské horské sedlá. A navyše sa tu dá stráviť aj príjemný čas lyžovačkou.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Prievidza

Skipark Malinô Brdo

Na Slovensku nájdeme niekoľko špičkových lyžiarskych stredísk. Skipark Malinô Brdo patrí rozhodne medzi ne.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Ružomberok

Ski Malachov

Ski Malachov

Lyžiarske stredisko Medvedica sa nachádza v obci Malachov, ktorú nájdete neďaleko Banskej Bystrice.

Salamandra Resort

Resort Salamandra je lyžiarske centrum, ktoré sa nachádza v prekrásnom prostredí Štiavnických vrchov neďaleko historicky významnej Banskej Štiavnice.

Jasenská dolina

Jasenská dolina

Jasenská dolina patrí medzi stredne významné lyžiarske strediská na Slovensku. Toto stredisko však rozhodne nemôžeme porovnávať so Štrbským plesom či Donovalmi. Význam Jasenskej doliny je najmä regionálny.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Martin

Ski Valaská Belá / Homôlka

Ski Valaská Belá / Homôlka

Ski Valaská Belá/Homôlka patrí medzi menej známe lyžiarske strediská. Toto ski centrum má iba regionálny význam a navštevujú ho predovšetkým ľudia z blízkych miest a okresov.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Prievidza

Park Snow Donovaly

Park Snow Donovaly

Donovaly je obec, ktorá sa nachádza v nadmorskej výške 960 metrov. Obec je tvorená samotnými Donovalmi a niekoľkými ďalšími osadami: Sliačany, Hanesy, Mišúty, Mistríky, Polianka, Bully a Močiar.