Lyžiarske stredisko Ski Centrum Hnilčík – Mraznica

Spiš je kultúrne a prírodne veľmi bohatý región, ktorý ročne láka tisíce turistov. Ski Centrum Hnilčík – Mraznica je jeden z mnohých lyžiarskych areálov v tomto prekrásnom regióne Slovenska.

Ski Centrum Hnilčík – Mraznica sa nachádza v obci Hnilčík, čo je neveľká obec v okrese Spišská Nová Ves. Lyžiarske stredisko sa nachádza neďaleko Národného parku Slovenský raj. Najvyšším bodom Slovenského raja je končiar vrcholu Veľká Knola, ktorý sa týči do výšky 1266 metrov nad morom. Slovenský raj je unikátne pohorie, ktoré pokladané za turistický raj. V lete tu nájdete tisíce turistov, avšak aj v zime je Slovenský raj skvelým miestom na prechádzky.

Ski Centrum Hnilčík – Mraznica ponúka svojim návštevníkom aj kultúrne bohatstvo Spiša. Iba kúsok od Spišskej Novej Vsi nájdete slávny Spišský hrad, ktorý je považovaný za jeden z najväčších hradných systémov v Európe. V Levoči zase nájdete Chrám svätého Jakuba a v ňom najvyšší gotický oltár na svete, ktorý zhotovil Majster Pavol z Levoče. Zo Spišskej Novej Vsi to nie je ďaleko ani do Vysokých či Nízkych Tatier, na Liptov či do Košíc.

Lyžiarske stredisko v Hnilčíku vám ponúka celkovo tri zjazdovky rôznej náročnosti.  Vždy však ide o ľahké alebo stredne náročné svahy, takže o zábavu sa nemusia báť ani ľudia, ktorí sotva dokážu ovládať svoje lyže 100-percentne. Ski Centrum Hnilčík – Mraznica je obľúbenou destináciou na trávenie rodinných výletov, keďže deti sú tu v bezpečí a rodičia sa nemusia trápiť s ich pohybom.

Okrem zjazdových tratí ponúka Ski centrum Hnilčík aj niekoľko kilometrov tratí pre bežecké lyžovanie.  Čo nemôžete spoznať na nohách v lete sa vám možno podarí poodhaliť v zime na bežkách.

Dostupné služby v stredisku

Ski Centrum Hnilčík – Mraznica je malé lyžiarske stredisko lokálneho významu. To znamená aj to, že väčšinou ho navštevujú iba ľudia z okolia. Samozrejme, že tu stretnete aj ľudí z iných regiónov Slovenska či dokonca zahraničných návštevníkov. Služby strediska zodpovedajú významu. Vo všeobecnosti však môžeme ponúkané služby považovať za dobré. O väčšinu z nich sa stará penzión Mraznica.

Po príjazde do Ski Centrum Hnilčík – Mraznica vás poteší bezplatné parkovisko priamo v areáli. Samozrejmosťou strediska je aj požičovňa lyží, snowboardov a ďalšieho lyžiarskeho vybavenia. K tomu patrí aj kvalitný ski servis. Môžete sa tešiť aj na bohaté stravovacie možnosti. K dispozícii sú dve jedálne, bar a čajovňa. Pre všetkých, čo sa ešte nenaučili lyžovať k pripravená lyžiarska škola. V prípade úrazu je k dispozícii prvá pomoc. Mimo lyžovania si návštevníci môžu vychutnať aj biliard či stolný futbal. Mladé ročníky poteší prírodné klzisko s osvetlením.

Zaujíma vás: ski centru Mraznica-požicovna, pozicovna lyzi v hnilciku, kosice hnilcik lyziarske stredisko, hnilcik lyzovacka,