Lyžiarske stredisko Ski Centre Levoča

Ski Centre Levoča patrí k tým menším menej známym lyžiarskym strediskám, ktoré majú iba regionálny či skôr lokálny význam. Výhodou tohto strediska je samozrejme historické mesto Levoča a jeho okolie.

Levoča je mesto na východe Slovenska v Prešovskom kraji. Samotná Levoča je neveľké mesto, žije v ňom menej ako 15 tisíc obyvateľov. Levoča má však nesmierny význam z pohľadu turistického ruchu na Slovensku. Levoča je zapísaná na Zozname svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO, ako jedna z mála lokalít na Slovensku. Tento fakt iba prispieva k dobrému menu lyžiarskeho strediska Ski Centre Levoča.

Levoča je známa najmä Chrámom svätého Jakuba. V tomto chráme sa nachádza slávny Oltár majstra Pavla z Levoče, čo je najvyšší drevený gotický oltár v celej Európe. Jeho výška je 18,6 metra. Z pohľadu architektúry a histórie má nesmierny význam aj samotné mesto Levoča, ktorému sa podarilo si zachovať typický stredoveký charakter.

Pamiatkami to však v Levoči nekončí. Všetci návštevníci Ski Centre Levoča sa môžu vybrať aj na neďaleký Spišský hrad, čo je zase najväčší hradný systém v Strednej Európe.

Levoča okrem kultúrnych pamätihodností oplýva aj prírodnými krása. V diaľke možno vidieť Vysoké Tatry, ktoré ponúkajú takmer dokonalú panorámu počas každého jasného zimného dňa. O čosi bližšie k Levoči sa nachádza Národný park slovenský raj. K Levoči však  nerozlučne patria Levočské vrchy. Najvyšším kopcom Levočských vrchov je Čierna hora, ktorej končiar sa týči do výšky 1289 metrov nad morom.

Ski Centre Levoča funguje na veľmi podobnom princípe ako väčšina slovenských lyžiarskych a športových stredísk. V snahe maximálneho využitia celého areálu je stredisko v prevádzke celoročne. Kým počas zimy Ski Centre Levoča brázdia takmer výlučne lyžiari, v lete je možné pozorovať v areáli stovky nadšených cyklistov. Horská cyklistika sa na Slovensku pomaly udomácňuje a strediská ako toto v Levoči sú ideálnym miestom, kde sa vyblázniť na dvoch terénnych kolesách.

Lyžiarske stredisko Ski Centre Levoča je otvorené počas lyžiarskej sezóny od deviatej hodiny ráno do štvrtej hodiny večer. Areál nie je vybavený umelým osvetlením, takže lyžovačka je limitovaná dostatkom denného svetla.

Podmienky na lyžovanie v Levoči do veľkej miery závisia od prebiehajúceho počasia. Stredisko nie je vybavené umelým zasnežovaním, takže dĺžka lyžiarskej sezóny je takmer úplne závislá od teplôt. K dĺžke lyžiarskej sezóny neprispieva ani fakt, že Levoča má nadmorskú výšku iba 570 metrov.

Zjazdovka v lyžiarskom stredisku Ski Centre Levoča je považovaná za ľahkú alebo mierne ťažkú. To znamená, že stredisko je vhodné pre všetkých lyžiarov. Bezpečne si v ňom zalyžujú rodiny s deťmi, skúsení lyžiari, ale aj začiatočníci, ktorí sa zatiaľ na svahu veľmi orientovať nevedia.

Dostupné služby v stredisku

Napriek malej veľkosti je Ski Centre Levoča vybavené veľkým množstvom rôznorodých služieb, ktoré zaručene ocení každý lyžiar. Samozrejmosťou je požičovňa lyží a lyžiarskeho vybavenia. Na kvalitnú lyžovačku vás vyzbrojí miestny ski servis. Ak ešte neviete lyžovať, lyžiarski inštruktori v miestnej lyžiarskej škole vás naučia všetko potrebné.

V stredisku je možné ubytovanie v nových penziónoch. Celková kapacita je až 60 lôžok a 40 prísteliek. V areáli sa môžete najesť aj v štýlovej reštaurácii či posedieť si pri vonkajšom grile. Ski centre organizuje firemné párty, svadobné hostiny, firemné školenia a tak ďalej.

V areáli je možné počas letných mesiacov hrať tenis, vydať sa na rybolov či dokonca si zalietať nad Levočou. Ski centre Levoča dokáže zabezpečiť množstvo fakultatívnych výletov po okolí.

Zaujíma vás: levoca lyžovanie, levoca lyzovanie, lyziarske stredisko levoca, podmienky na lyzovanie levoca,