Lyžiarske stredisko Zazriva – Kozinec

lokalita:

Orava je jednoznačne jedným z najobľúbenejších turistických regiónov Slovenska. Orava je svojou prírodou a ľudovou architektúrou jednoducho atraktívna. Dôkazom tohto je aj obec Zázrivá so svojím lyžiarskym strediskom Kozinec.

Obec Zázrivá sa nachádza na svahoch Malej Fatry. Od Žiliny je Zázrivá vzdialená 40 km, od Dolného Kubína 20 a od Ružomberka 40 kilometrov.

Zázrivá je jedna z najpopulárnejších obcí na Slovensku. Konkuruje je hádam iba susedná Terchová, do ktorej sa zo Zázrivej dostanete v priebehu niekoľkých minút. Stačí prejsť cez sedlo, ktorým vedie kvalitná cesta. Zázrivá je známa svojou architektúrou, výrobou zázrivských korbáčikov, ľudových krojov a najmä turistikou. V okolí Zázrivej nájdete množstvo nádherných turistických chodníkov vhodných aj pre menej zdatných turistov.

Najvyšším bodom Malej Fatry je Veľký Kriváň, ktorého vrchol dosahuje výšku 1709 metrov nad morom. Číslom dva je jeho mladší brat – Malý Kriváň, ktorý je o necelých 40 metrov nižší. Ďaleko bližšie k Zázrivej sú však populárne Rozsutce. Veľký Rozsutec má nadmorskú výšku 1610 metrov. Malý Rozsutec je o cca 250 metrov nižší.

Lyžiarske stredisko Zázrivá – Kozinec sa nachádza pod vrchom Kozinec, ktorý je vysoký takmer tisíc metrov. Lyžiarske stredisko sa tak rozprestiera v nadmorskej výške 650 až 1000 metrov. Lyžiarov v stredisko na vrchol Kozinca odpravujú dva vleky s hodinovou kapacitou 1400 lyžiarov. K dispozícii je až 5 kilometrov zjazdoviek o rôznej náročnosti. Pre lyžiarov je pripravená aj ťažká trať s čiernym označením. Na Kozinci si však bez problémov zalyžujú aj začiatočníci či deti.

Dostupné služby v stredisku

Služby lyžiarskeho strediska Zázrivá – Kozinec sú na štandardnej úrovni. Po príjazde na vás čaká veľké parkovisko zdarma. Ubytovať sa môžete priamo v areáli v Drevenici Kozinec či v Perníkovej Chalúpke. K dispozícii je aj bufet priamo v areáli.

Zaujíma vás: terchová zázrivá lyžovanie kozinec, terchová kozinec lyžovanie, zazriva lyzovanie, ski - kozinec,