Lyžiarske stredisko Zóna Snow Makov-Kasárne

Zóna Snow Makov-Kasárne

Makov patrí medzi najkrajšie prírodné oblasti na Slovensku. Toto stredisko a obec zároveň nájdete na pomedzí Slovenska  a Českej republiky.

Makov je bývalá hraničná obec, v ktorej bol hraničný prechod. V súčasnosti patrí Makov stále k dopravne významným  obciam Slovenska, keďže ňou vedie železničné a cestné spojenie medzi Slovenskou republikou a Českou republikou.

Lyžiarske stredisko Makov Kasárne sa nachádza v úžasnom prostredí Javorníkov, čo je hraničné pohorie. Na českej strane sa toto pohorie označuje ako Beskydy. V lete je Makov obľúbenou destináciou peších turistov, ale aj cykloturistov. Najvyšším bodom Javorníkov je vrchol Veľkého Javorníka, ktorý sa týči do výšky 1072 metrov nad morom. Týmto sa radia Javorníky medzi nižšie pohoria, čo ich robí veľmi prístupné aj pre bežné prechádzky či výlety na horských bicykloch. Mimoriadne atraktívna je najmä magistrála Javorníkov, ktorá sa tiahne od Makova v dĺžke niekoľkých desiatok kilometrov.

Nižší charakter pohoria umožňuje výrobné podmienky pre milovníkov bežiek. Javorníky ponúkajú desiatky kilometrov tratí s prekrásnym výhľadom na Javorníky, Beskydy či Považie. Zjazdovky v areáli Zóna Snow Makov patri medzi stredne ťažké alebo ľahké, a tým sa stávajú ideálnym terčom pre deti a rodiny. Široké zjazdovky sú výhodné najmä z pohľadu bezpečnosti, ktorá sa dostáva do povedomie rodič čím ďalej tým viac. Na širokej zjazdovke nemajú lyžiari problém sa vyhnúť ani tým najnemotornejším deťom.

Zóna Snow Makov sa nachádza v Chránenej krajinnej oblasti Kysuce. Na českej strane sa nachádza Chránená krajinná oblasť Beskydy. Nadmorská výška lyžiarskeho strediska je 905 – 1060 m.n.m. Lyžiarom sú dostupné tri vleky a zjazdovky v celkovej dĺžke 2,4 kilometra. Lyžiari si môžu vyskúšať trate v počte 4.

Jednou z najväčších výhod strediska Makov Kasárne je jeho nadmorská výška. Nástupná výška je 905 metrov nad morom, teda výška, kde väčšina ski centier má svoje výstupné stanice. Podmienky na lyžovanie sú dobré aj vtedy, kedy väčšina ostatných lyžiarskych stredísk už dávno ukončila svoju činnosť. V Makove sa tak môžete po väčšinou lyžiarskeho roka lyžovať na prírodnom snehu. Prítomné sú samozrejme aj zasnežovacie zariadenia, tie sa však využívajú iba na vykrytie výpadkov či nedostatku snehu.

Stredisko Makov Kasárne je vzdialené 50 km od Žiliny, 100 km od Trenčína a 80 km od Ostravy.

Dostupné služby v stredisku

Lyžiarske stredisko Zóna Snow Makov patrí medzi menšie lyžiarske strediská. Tomu do určitej miery zodpovedá aj ponuka služieb. Pri návšteve Makov Kasárne rozhodne nemôžete očakávať služby v rozsahu Štrbského plesa či Donoval.

V stredisku sú však dostupné základné služby ako občerstvenie, ktoré určite poteší každého poteší každého umrznutého či unaveného lyžiara. Kvalitnejšie služby je možné nájsť v neďalekom Makove, ktorý ponúka:

  • Bankomat
  • Zmenáreň
  • Klzisko
  • Železničná stanica
  • Ubytovacie kapacity
  • Stravovacie služby

Prevádzková doba

8:30 – 16:00

Adresa

Makov Kasárne – Zona Snow
Mariánske námestie 24

Www stránka

http://www.zona-snow-makov.sk/

Telefonický kontakt

mobil: +421 907 250 533
telefón: +421 41 4364 154
fax: +421 41 4364 154

Nadmorská výška

horná nadmorská výška: 1060 m. n. m.
dolná nadmorská výška: 905 m. n. m.

Ceny služieb

typ dospelí deti
Denný lístok 13,00 € 8,00 €
5 dňový skipas 56,00 € 37,00 €

Ceny sa môžu meniť

Mapa strediska

Zóna Snow Makov-Kasárne - mapa
(kliknite pre zväčšenie)

Ubytovanie v stredisku

Penzión Javorník - Ubytovanie v Zóne Snow Makov-Kasárne

Penzión Javorník

Chata Bačkárka - Ubytovanie v Zóne Snow Makov-Kasárne

Chata Bačkárka

Hotel Hájenka - Ubytovanie v Zóne Snow Makov-Kasárne

Hotel Hájenka

Zjazdovky - obtiažnosť

Zjazdovky ľahkej obtiažnosti: 200 m
Zjazdovky strednej obtiažnosti: 1300 m

Fotky lyžiarskeho strediska Zóna Snow Makov-Kasárne

Zaujíma vás: makov, kasarne makov, makov kasárne, makov kasarne hajenka,