Lyžiarske stredisko Ski Pec pod Sněžkou

Bežný Slovák toho veľa o českých horách veru nevie. Jedny hory však pozná hádam každý. Krkonoše sú symbolom nielen v Českej republike. Ski Pec pod Sněžkou má svoj cveng aj na Slovensku a v tomto stredisku nájdete aj množstvo slovenských turistov.

Ski Pec pod Sněžkou sa nachádza na severovýchode Čiech, v Královohradeckom kraji. Toto mesto sa nachádza v Krkonošiach a trvalo v ňom žije niečo cez 600 obyvateľov. Počas sezóny však v Peci pod Snežkou nocujú tisíce turistov. Známa je aj časť Pece pod Snežkou Veľká Úpa. Novodobou dominantou mesta Pec pod Sněžkou je 18-pochodový hotel Horizont.

Krkonoše sú najznámejšie a aj najvyššie české hory. Od Prahy je to sem iba čosi menej ako 2 hodiny jazdy autom, takže Krkonoše sú najobľúbenejšou víkendovou destináciou ľudí žijúcich v Prahe. Najvyší vrch Krkonôš je Sněžka, ktorá dosahuje nadmorskú výšku 1602 metrov. Sněžka je zároveň najvyšším kopcom celej Českej republiky. Podľa miestnych povestí stráži Krkonoše bájny Krakonoš. V Krkonošiach sa nachádza aj Krkonošký národný park – KRNAP. Krkonoše sú strediskom zimných aj letných športov. Kým v zime sa v tomto pohorí môžete oddávať zjazdovému a bežeckému lyžovaniu, v lete si môžete užívať pešiu turistiku a jazdu na horských bicykloch.

Ski Pec pod Sněžkou je jedným z najväčších a najmodernejších lyžiarskych areálov v Českej republike. Na návštevníkov tu čaká celkovo 11 kilometrov upravených zjazdoviek. Prepravná kapacita celého areálu je takmer 10 tisíc lyžiarov za hodinu, čo výrazne nad český priemer. O prepravu lyžiarov sa stará celkovo 10 vlekov a jedna moderná 4-sedačková lanovka.

Lyžiarske stredisko Ski Pec pod Sněžkou ponúka všetkým lyžiarom množstvo rôznych zjazdoviek. Pre každého sa nájde čosi. Presne podľa schopností jednotlivých lyžiarov. Na návštevníkov Ski Pec pod Sněžkou čakajú modré, červené, ale aj čierne zjazdovky. Modré pre úplných začiatočníkov, prípadne pre deti. Červené pre bežných lyžiarov s priemernými schopnosťami manévrovať na svahu. Čierne zjazdovky sú pripravné preveriť každého náročného lyžiara. Najdlhšia zjazdovka v Ski Pec pod Sněžkou – Vysoký svah – má až 1550 metrov. Zjazdoviek s dĺžkou nad jeden kilometer je v ski areáli hneď niekoľko.

Ski Pec pod Sněžkou ponúka až takmer 10 kilometrov kvalitne osvetlených zjazdoviek, za čo tomtu ski centru patrí prvenstvo v ČR. Večerná lyžovačka v Ski Pec pod Sněžkou je naozaj príjemná a veľmi obľúbená u návštevníkov.

V stredisku je až 6,8 kilometra zjazdoviek umelo dosnežovaných. Toto sa stará o výborné lyžiarske podmienky, a to aj v prípade nepriaznivého počasia. Ski Pec pod Sněžkou má výbornú lokálnu klímu, spolu s umelým snehom to zabezpečuje veľmi dlhú lyžiarsku sezónu.

Ski Pec pod Sněžkou ponúka mnoho kilometrov upravených bežeckých tratí. Väčšina z nich je pozĺž slávnej Krkonošskej magistrály. Ski Pec pod Sněžkou je skutočným rajom pre všetkých milovníkov bežiek.

Dostupné služby v stredisku

Doplnkové služby ponúkané v Peci pod Sněžkou sú skutočne výborné. To sa týka aj kvality, aj rozsahu. Nájdete tu všetok štandard a samozrejme aj čosi navyše. O vašu lyžiarsku výstroj sa postará požičovňa lyží, snowboardov a ďalšieho lyžiarskeho vybavenie. K dispozícii je aj kvalitný ski servis. Ak sa neviete ešte lyžovať, využite miestnu lyžiarsku školu. Ak prichádzate do Pece pod Sněžkou autom, máte k dispozícii parkovisko zdarma. Do Pece môžete prísť aj hromadnou dopravou. Využiť môžete aj skibus.

V Ski Pec pod Sněžkou sa vybláznia aj milovníci freestylu. K dispozícii tu totiž majú členitý freestyle park.

Ski Pec pod Sněžkou je ideálnou destináciou pre rodiny s deťmi. Pre deti sa tu nájde množstvo atrakcií. Stredisko ponúka aj možnosť stráženia detí. Úschovňu vybavenia či atraktívne rodinné pernamentky.

Zaujíma vás: krkonose piecky stredisko lyziarske, lyziarske strediska liberecky kraj krkonose, lyziarske stredisko snezka, lyzovanie modra zjazdovka,