Lyžiarske stredisko Ski areál Košťálka v Janských Lázních

Na Slovensku máme množstvo zaujímavých lyžiarskych areálov. Z času na čas sa však oplatí si spraviť výlet aj do Českej republike, kde nájdete takisto niekoľko zaujímavých lyžiarskych svahov. Ski areál Košťálka v Janských Lázních rozhodne patrí medzi ne.

Ski areál Košťálka v Janských Lázních ponúka jedinečnú kombináciu kvalitnej lyžovačky s kúpeľnou starostlivosťou. Tento ski areál nájdete v Janských Lázních neďaleko Trutnova. Janské Lázne sú maličká obec, kde v súčasnosti žije iba necelých 900 obyvateľov. V Janských Lázních okrem lyžiarskeho areálu je možné nájsť aj niekoľko pamätihodností, ktoré stoja za vzhliadnutie. Napríklad: Kostel svatého Jana Křtitele, Kolonáda, kúpeľné domy a vily či Hotel Evropa.

Lyžařský areál Košťálka v Jánskych Lázních nájdete na južnom úpätí Svetlej hory a východnom okraji mesta Janské Lázne. Ide o o prvý lyžiarsky areál pri príjazde  do Janských Lázní, v smere od Trutnova a Svobody nad Úpou.

Ski areál Košťálka ponúka lyžiarom nenáročnú zjazdovku, na ktorú sa môžu vydať lyžiari všetkých kategórií. A dokonca aj snowboardisti a snowboardistky.  Ski areál Košťálka je tak obľúbenou destináciou pre rodiny s deťmi, lyžiarov začiatočníkov či priemerných a bežných lyžiarov. Je však potrebné pripustiť, že skúsení a nároční lyžiari sa v Ski areál Košťálka budú minimálne nudiť. Môžu si však vychutnať výhľad na hlavný hrebeň Orlických hôr či na bližšie kúpeľné mestečko Janské Lázne.

Lyžiarskemu stredisku slúžia dva kotvové vleky, ktoré zabezpečujú pohyb po zjazdovkách.

Hlavnou nevýhodou tohto lyžiarskeho strediska je absencia strojov na vytváranie umelého snehu. V Ski areáli Košťálka sa tak lyžuje na prírodnom snehu, čo je fajn, keď takéhoto snehu je dostatok. V opačnom prípade stredisko nie je v prevádzke. To, že tu nie je umelé zasnežovanie znamená, že pre odchodom do tohto ski centra je potrebné si zistiť stav snehovej pokrývky, aby ste sa sem náhodou neprehnali zbytočne.

Ski areál Košťálka však má k dispozícii umelé osvetlenie po celej dĺžke zjazdoviek. Toto umožňuje návštevníkov strediska si vychutnať večernú lyžovačku, ktorá je prevádzkovaná každý deň.

Dostupné služby v stredisku

Ski areál Košťálka poskytuje doplnkové služby primerané svojej veľkosti a významu. Samozrejmosťou je parkovisko priamo pri areáli. Toto parkovisku je navyše úplne zdarma. Stredisko má niečo aj pre deti. Detská škôlka je tu pre rodičov. V detskej škôlke nájdu deti samostatný vlek, takže rodičia sa nemusia obávať ich zranenia.

Ski areál Košťálka je súčasťou Skiresortu Černá hora. Stredisko neposkytuje veľa služieb. Pokiaľ však na zjazdovke vyhladnete, bude o vás postarané. K dispozícii je bufetové zariadenie priamo v areáli.

Zaujíma vás: zjazdovky pri trutnove, ski areal kostalka, janov lyžovanie,