Lyžiarske stredisko Ski areál Klínek – Předklášteří

Ski areál Klínek – Předklášteří patrí medzi lokálne lyžiarske areály, ktoré by za normálnych okolností ľudí zo Slovenska veľmi nezaujímali. Ski areál Klínek – Předklášteří je však iba kúsok od Brna, ktoré je zo Slovenska veľmi ľahko dostupné.

Ski areál Klínek nájdete v obci Předklášteří. Lyžiarsky areál nájdete 25 kilometrov severozápadne od Brna. (v smere Tišnov, Nové Město na Moravě). Zjazdovka leží v nadmorskej výške 299 až 396 metrov nad morom.

Předklášteří je neveľká obec, v ktorej žije okolo 1500 ľudí. V tejto obci nájdete okrem lyžiarskeho areálu aj ďalšie zaujímavosti. Pozoruhodnosťou je najmä Klášter Porta coeli. Porta coeli je gotický kláštor.

Lyžiarsky areál Klínek je svojím rozsahom naozaj malý. Návštevníkom ponúka jednu zjazdovku, ktorá svojou náročnosťou  určite nenadchne žiadnych skúsených lyžiarov. Na zjazdovke sa zato budú cítiť príjemne všetci začiatočníci a priemerní lyžiari. Zjazdovka je široká a bezpečná. To sú dobré predpoklady pre kvalitnú rodinnú lyžovačku s deťmi. Rodičia sa tu veľmi nemusia strachovať o svoje deti.

Ski areál Klínek – Předklášteří disponuje strojmi na tvorbu umelého snehu. Tie sa starajú o to, aby vplyv počasia na lyžovanie bol v tomto stredisku minimálny. Veľmi to však nepomáha v predlžovaní lyžiarskej sezóny. Problémom je nadmorská výška strediska. Dolná stanica lanovky je iba 299 metrov nad morom. Z toho vyplývajú vysoké teploty, takže lyžiarska sezóna je tu naozaj krátka.

Dostupné služby v stredisku

Ski areál Klínek – Předklášteří je malým stredisko. Tomu zodpovedajú aj doplnkové služby. Ich rozsah a kvalita nikoho nepotešia. Nájdete tu však základ ako lyžiarsku a snowboardovú školu. Skutočne sa tu môžete naučiť lyžovať. Pokiaľ pri lyžovaní vyhladnete či si budete chcieť doplniť tekutiny v tele, môžete využiť Ski Klub, bufetové zariadenie s príjemnou atmosférou.

Zaujíma vás: teplota predklasteri klinek, jazdovka klinek, predklasterzi lyzovat,