Lyžiarske stredisko Ski Razula

Ski Razula je lyžiarske stredisko, ktoré patrí medzi tie prístupnejšie v Českej republike. Ski Razula nájdete skutočne iba zopár desiatok kilometrov od našich hraníc.

Ski Razula sa nachádza pri národnej prírodnej rezervácii rovnakého mena. Ski Razulu nájdete neďaleko Velkých Karlovcí, čo je obec vo Vsetínskom okrese, v Zlínskom kraji.

Ski Razula sa nachádza v Chránenej krajinnej oblasti Beskydy. Beskydy je pohorie, ktoré zasahuje okrem Českej republiky aj do Poľska a na naše územie. Najvyšším kopcom Beskýd je Babia hora. Ski Razula sa nachádza v podcelku Beskýd – Moravskoslezkých Beskydoch. Najvyšším vrchom Moravskoslezkých Beskýd je Lysá hora, ktorej vrchol dosahuje výšku 1323 metrov nad morom.

Lyžiarske stredisko Razula disponuje štyrmi zjazdovkami. Najdlhšia má jeden kilometer. Ostatné majú od 300 do 400 metrov. Náročnosťou môžeme tieto zjazdovky charakterizovať ako modré a červené, teda ľahké a stredne náročné. Pokiaľ ste milovník či milovníčka náročných tratí, v Ski Razula sa budete s najväčšou pravdepodobnosťou minimálne nudiť.

Beskydy sú známych útočiskom bežkárov. V tomto pohorí nájdete desiatky až stovky kilometrov bežeckých tratí rôzne náročnosti. V okolí Ski Razula ich nájdete hneď niekoľko.

Dve zo štyroch zjazdoviek v Ski Razula  sú vybavené umelým zasnežovaním. Vďaka umelému snehu sa darí stredisku bojovať s nepriaznivým počasím a efektívne predlžovať lyžiarsku sezónu, ktoré v Beskydoch je vzhľadom na nadmorskú výšku podpriemerná.

V Ski Razula si môžete vychutnať aj obľúbené večerné lyžovanie. Osvetlením sú vybavené dve zo štyroch zjazdoviek.

Dostupné služby v stredisku

Služby ponúkané v lyžiarskom stredisku Razula patria medzi tie kvalitnejšie v ponuke lyžiarskych stredísk v Českej republike. V niektorých ohľadoch sú doplnkové služby v Ski Razula naozaj výnimočné.

V Ski Razula nájdete všetky tradičné doplnkové služby, bez ktorých nie je možné si príjemnú lyžovačku predstaviť. Samozrejmosťou je tak požičovňa lyží, snowboardov a ďalšieho lyžiarskeho vybavenia.  Do Ski Razula si tak nemusíte voziť vlastné lyžiarske vybavenie. K požičovni patrí aj kvalitný  ski servis. V Ski Razula sa môžete naučiť aj lyžovať. Stačí využiť služby lyžiarskej školy.

Lyžiarsky areál má niečo aj pre nelyžiarov. Vyskúšať môžete napríklad snowtubing, teda zjazd na gumených dušiach. O čosi pohodlnejšie sú výlety na saniach. V stredisku nájdete aj snowpark, kde sa môžu vyblázniť všetky priatelia snowboardu a alternatívneho lyžovania. O svoj žalúdok sa pri návšteve Razuly vôbec nemusíte obávať. K dispozícii je množstvo bufetov a reštauračných zariadení. Známy je najmä zrub Razula. Ski Razula má niečo pripravené aj pre deti a ich rodičov. Detský kútik je obľúbený ako u rodičov, tak aj u detí. Rodičia si môžu oddýchnuť od detí a ponechať ich v bezpečí, a deti sa vybláznia v snehu.

Zaujíma vás: ski babia hora, zruby razula, zjazdovky lyzovanie vsetin, lyžiarske stredisko razula,