Lyžiarske stredisko Ski Areál Troják

Nie všetky lyžiarske strediská v Českej republike sú dostupné z pohľadu bežného slovenského lyžiara. Ski Areál Troják je však jednou svetlou výnimkou. Toto stredisko sa nachádza pár minút jazdy od slovenských hraníc.

Ski Areál Troják nájdete v okrese Vsetín v Hostýnkych vrchoch.  Hostýnske vrchy patria do skupiny Západných Beskýd a najvyšším bodom tohto pohoria je Kelčský Javorník, ktorý sa týči do výšky 864 metrov nad morom.

Ski Areál Troják je lyžiarske stredisko v nadmorskej výške 583 metrov, ktoré dostalo meno podľa rovnomenného sedla, v ktorom sa nachádza. Ski Areál Troják sa nachádza na hranici okresov Vsetín, Kroměříž a Zlín.

Ski Areál Troják ponúka tri lyžiarske vleky Tatrapoma a tri detské lyžiarske vleky. Stredisko je vhodné pre všetky typy lyžiarov. Pre rodiny s deťmi, pre ľudí, ktorí s lyžovaním iba začínajú, ale aj pre pokročilých lyžiarov, hoci tu je potrebné povedať, že nároční lyžiari sa budú v Ski Areál Troják pravdepodobne minimálne nudiť. Stále však môžu obdivovať jedinečnú okolitú prírodu.

Stredisko Ski Areál Troják je vybavené zariadeniami na umelé zasnežovanie. Toto znamená, že lyžovačka v Ski Areál Troják je možné takmer 100 dní v roku. Dlhšia lyžiarska sezóna je pre lyžiarov len výhodou.

Ski Areál Troják ponúka aj niekoľko kilometrov bežeckých tratí.

Dostupné služby v stredisku

Doplnkové služby Ski Areál Troják patria medzi štandard Českej republiky. Po príjazde do strediska vás poteší parkovisko, ktoré je pre zákazníkov ski centra úplne zdarma. Ski Areál Troják disponuje aj požičovňou lyží, snowboardov a ďalšieho lyžiarskeho vybavenia. Toto pre vás znamená, že na lyžovačku do Ski Areál Troják sa môžete vypraviť bez akéhokoľvek lyžiarskeho vybavenia. Všetko si požičiate pohodlne a lacno na mieste. V stredisku sa môžete naučiť aj lyžovať, stačí využiť služby miestnej lyžiarskej školy.

Zaujíma vás: lyziarske strediska zlin, vsetin lyzovacka, lyziarske stredisko pri zline ceska republika, lyžiarske vleky zlín,