Lyžiarske stredisko Ski Rališka

Zavítať na lyžiarske svahy do susednej Českej republiky sa z času na čas oplatí. Napríklad Ski Rališka je veľmi blízko našich hraníc. Najmä zo severozápadného Slovenska je to takmer na skok.

Valašsko je zaujímavý región, ktorý určite stojí za návštevu. A ak sa to spojí s príjemnou lyžovačkou, len dobre. Ski Rališka sa nachádza neďaleko Horní Bečvy, na ceste medzi Rožnovom pod Radhoštěm a hraničným prechodom Bumbálka.  Ski Rališka sa nachádza v Moravskoslezkých Beskydoch, kde najvyšším kopcom je Lysá hora, ktorej vrchol dosahuje nadmorskú výšku 1323 metrov.

Ski Rališka sa nachádza v nadmorskej výške 605 až 729 metrov. Toto sú dobré čísla a starajú sa o relatívne dlhú lyžiarsku sezónu. V stredisku sa nachádzajú tri vleky, ktoré dopravujú lyžiarov na štyroch zjazdovkách.

Stredisko má napriek svojej malej veľkosti kvalitné vybavenie. Nájdete tu aj umelé zasnežovanie, ktorým sa stredisku darí bojovať proti nepriaznivému počasiu. Umelý sneh rovnako predlžuje lyžiarsku sezónu. Pozdĺž zjazdoviek sa nachádza aj umelé osvetlenie, vďaka ktorému si pri návšteve Ski Rališka môžete vyskúšať obľúbené večerné lyžovanie.

Okolie Ski Rališka je takisto výborným miestom na bežkovanie. Niekoľko desiatok kilometrov bežeckých tratí po Beskydách poteší každého milovníka zimy.

Dostupné služby v stredisku

Lyžiarske stredisko Ski Rališka je malé. Jeho význam je lokály. Až 60 percent všetkých návštevníkov lyžiarskeho strediska sú účastníci lyžiarskych zájazdov. Toto do veľkej miery ovplyvňuje ponuku služieb. Základ tu však nájdete. Pri dolnej stanici vlekov sa nachádza bufet so 40 miestami na sedenie. V stredisku nájdete aj základnú požičovňu lyží, snowboardov  a ďalšieho lyžiarskeho vybavenie. K požičovni patrí aj ski servis. V lyžiarskom stredisku Ski Rališka sa môžete naučiť aj lyžovať. Je to iba na vás.

Zaujíma vás: rališka ski area, rališka lyžiarske stredisko, lyziarske stredisko raliska, raliska lyziarske stredisko,