Lyžiarske stredisko Ski areál Bílá

Najznámejšie české lyžiarske strediská sa nachádzajú v Krkonošiach. Tie sú však od Slovenska pomerne ďaleko. Na víkendové pobyty sa ďaleko viac hodia lyžiarske strediská ako Ski areál Bílá.

Ski areál Bílá sa nachádza v obci Bíla neďaleko Frídku-Místku, na ceste od tohto mesta k hraniciam, k chate Bumbálke. Bílá je neveľká obec, žije v nej menej ako 300 obyvateľov, kde turistickou atrakciou okrem miestneho lyžiarskeho strediska je napríklad drevený kostol svätého Bedřicha.

Ski areál Bíla sa nachádza v Beskydoch. Toto pohorie zasahuje aj na územie Slovenska. Najvyšším bodom Beskýd je slovenská Babia hora, ktorej vrchol sa nachádza vo výške 1725 metrov. Česká časť Beskýd, Moravskoslezké Beskydy, majú najvyššiu horu Lysú horu, ktorá sa čnie do výšky 1323 metrov nad morom.

Lyžiarsky areál je tvorený rôznymi zjazdovkami. Jedna z týchto zjazdoviek dokonca spĺňa normy FIS a je aj certifikovaná. To znamená, že sa na nej môžu konať medzinárodné preteky. Okrem náročných tratí ponúka Ski areál Bíla aj zjazdovky, ktoré budú vyhovovať aj úplných začiatočníkom či bežným lyžiarom. V Ski areáli Bíla si zábavy užijú aj rodiny s deťmi, keďže stredisko venuje osobitú pozornosť tým najmenším.

Súčasťou lyžiarskeho areálu je aj Snowpark. O zábavu v Bílej tak majú postarané aj všetci milovníci jednej dosky. Pre snowboardistov je vyčlenený osobitý priestor pri zjazdovke číslo 5.

Ski areál Bíla je vybavený umelým zasnežovaním. Umelým snehom sú dosnežované všetky zjazdovky v areáli. Niektoré zjazdovky sú po západe slnka osvetlované, čo umožňuje tak obľúbené večerné lyžovanie.

Moravskoslezké Beskydy sú známou baštou milovníkov bežiek. V okolí Ski areálu Bíla nájdete desiatky kilometrov upravovaných bežeckých tratí. Väčšina z týchto bežeckých tratí kopíruje turistické chodníky v oblasti.

Dostupné služby v stredisku

Lyžiarsky areál v Bílej rozhodne nepatrí medzi veľké či významné lyžiarske strediská. Napriek tomu sa môžete na doplnkové služby v Bílej spoľahnúť. Nájdete tu štandard a aj čosi navyše.

Do skiareálu v Bílej si nemusíte so sebou nosiť žiadne lyžiarske vybavenie. Všetko si totiž požičiate v miestnej požičovni lyží, snowboardov a tak ďalej. Pri požičovni nájdete aj kvalitný ski servis. Samozrejmosťou je aj výuka lyžovania. Spoľahnúť sa tak môžete na skúsených lyžiarskych inštruktorov.

Lyžiarsky areál má takisto výborné zázemie pri reštauračných a ubytovacích službách. Priamo v areáli nájdete bufet, kde sa môžete občerstviť. V okolí ski centra je množstvo penziónov a hotelov.

Do ski areálu v Bílej môžete bez najmenších obáv pricestovať aj osobným automobilov. Priamo v areáli na vás čaká veľké parkovisko, ktoré dokáže pojať až 650 vozidiel. Parkovanie pre zákazníkov ski areálu je úplne zdarma.

Zaujíma vás: lyziarske stredisko bila, bila lyziarske stredisko, lyziarsky vlek bilá, vecerne lyzovanie bila,