Lyžiarske stredisko Skialpin Pustevny

Skialpin Pustevny je jedným z lyžiarskych stredísk v Českej republike, ktoré sú pre Slovákov mimoriadne dostupné. Skialpin Pustevny nájdete iba kúsok za hranicami.

Skialpin Pustevny je lyžiarske stredisko, ktoré sa nachádza na Pustevnách, čo je sedlo v Moravskoslezkých Beskydách. Najvyšším bodom Moravskoslezkých Beskýd je kopec Lysá hora, ktorej vrchol sa týči do nadmorskej výšky 1322 metrov. Tým sa Lysá hora radí medzi najvyššie vrchy celej Českej republiky. Nadmorská výška Pustevien je však iba 1018 metrov. Pustevny sú pomenované podľa pustovníkov, ktorí tu žili až takmer do konca 19. storočia.

Na Pustevny sa môžete dopraviť sedačkovou lanovkou z Ráztoky, ktorá je vzdialená od Frenštátu pod Radhoštěm  asi 5 km. Ľudia, najmä priaznivci Pohorskej jednoty Radhošť skoro zistili, z čoho pramení krása tohto nádherného kraja a začali na Pustevnách budovať turistické chaty a útuľne.

Okolie Pustevien nie je iba takmer dokonalým rajom pre lyžiarov. Na svoje si prídu aj milovníci pešej turistiky či umenia. Z Pustevien sa môžete vybrať na neďalekú horu Radhošť, ktorá sa stala symbolom okolitého kraja. Cestou si môžete pozrieť unikátnu sochu pohanského slovanského boha Radegasta – boha úrody, pohostinnosti, slnka, plodnosti, vojny, remesiel a obchodu. Hora Radhošť je vysoká 1129 metrov a tým je nejvyšším vrcholem radhošťských Beskýd a aj celého okresu Nový Jičín. Na  vrchole hory Radhošť nájdete súsošie a kaplnku sv. Cyrila a Metoda.

Skialpin Pustevny však patrí predovšetkých lyžiarom. Skialpin Pustevny ponúka všetkým lyžovania chtivým návštevníkom celkovo 6 rôznych zjazdoviek. Pripravené sú zjazdovky všetkých náročností – modré, červené, ale aj čierne. To znamená, že každý typ lyžiara si tu nájde niečo pre seba. Začiatočníci a rodiny s deťmi sa môžu pohybovať na ľahkej modrej zjazdovke. Nudiť sa tu nebudjú ani lyžiari vyhľadávajúci riziko a náročný terén. Celková dĺžka zjazdoviek je cez 4 kilometre. Hodinová prepravná kapacita strediska je cca 4000 lyžiarov.

Lyžiarske stredisko Skialpin Pustevny ponúka verejnosti celkom 79 kilometrov bežeckých tratí. Toto číslo určite ocení každý milovník bežeckého lyžovania. Dobrou správou je aj to, že väčšina z tohto množstvo tratí je pravidelne udržiavaná a upravovaná.

Dostupné služby v stredisku

Lyžiarsky areál Skialpin Pustevny ponúka štandardné doplnkové služby. Pri návšteve tohto strediska určite nebudete sklamaní. Skialpin Pustevny vám ponúka požičovňu lyží, snowboardov a ďalšieho lyžiarskeho vybavnia. V Skialpin Pustevny sa môžete naučiť aj lyžovať, v miestnej lyžiarskej škole. Návštevníkom je k dispozícii aj výborný snowpark. Ubytovanie je možné priamo na Pustevnách. Alternatívou sú okolité chaty, ubytovne, útulne či hotely.

Zaujíma vás: lyzarske stredisko opustevny, lzyovani na pustevnach, lyžiarkske stredisko kapacita 4000, lyziarske stredisko pustevny,