Lyžiarske stredisko Ski Synot Kyčerka

Pokiaľ si chcete zalyžovať v srdci Valašska, tak vám môžeme iba odporúčať Ski Synot Kyčerka. Lyžovačka v Českej republike môže byť fajn, tak prečo to nevyskúšať?

Ski Synot Kyčerka sa skutočne nachádza v srdci Valašska.  Tento lyžiarsky areál nájdete v obci Velké Karlovice v okrese Vsetín, v Zlínskom kraji. Velké Karlovice sú skutočne blízko slovenských hraníc. Najmä pre obyvateľ severozápadného Slovenska je to iba na skok. Velké Karlovice sú pomerne veľká obec, žije v nej takmer 2 a pol tisíca ľudí. V obci okrem lyžiarskeho strediska nájdete aj niekoľko kultúrnych zaujímavostí: Karlovské fojtství, Kostel Panny Marie Sněžné, Muzeum Velké Karlovice či kaplnku so zvonicou.

Ski Synot Kýčerka sa nachádza v Moravskoslezdkých Beskydoch, čo je podcelok Beskýd. Beskydy zasahujú aj do Poľska a na Slovensku. U nás sa dokonca nachádza najvyšší kopec tohto pohoria. Babia hora meria 1725 metrov. Najvyšším bodom Moravskoslezkých Beskýd je Lysá hora, ktorá dosahuje výšku 1323 metrov nad morom.

Ski Synot Kýčerka patrí medzi najväčšie lyžiarske strediská na Valašsku a aj na Morave. Celková hodinová prepravná kapacita strediska je cez 6 tisíc lyžiarov. Návštevníkom lyžiarskeho strediska je k dispozícii až 9 rôznych zjazdoviek. Zjazdovky sú modré a červené, teda ľahké a stredne náročné. Toto znamená, že Ski Synot Kýčerka je ideálnou destináciou pre rodiny s deťmi. Ski Synot Kýčerka však nie je iba pre deti. Dobre sa tu cítia aj začiatočníci či bežní lyžiari.

Niektoré zjazdovky sú vybavené umelým zasnežovaním. Takto sa stredisku darí odolávať nepriaznivému počasiu. Vďaka vysokej nadmorskej výške a umelému snehu je lyžiarska sezóna v Ski Synot Kýčerka pomerne dlhá.

Časť zjazdoviek disponuje umelým osvetlením, čo umožňuje návštevníkom lyžiarskeho strediska vychutnať si tak obľúbenú večernú lyžovačku.

V okolí Ski Synot Kýčerka máte výborné podmienky na bežky. Je tu množstvo kilometrov zaujímavých tratí. Veď Beskydy sú známym rajom pre všetkých milovníkov bežeckého lyžovania.

Dostupné služby v stredisku

Doplnkové služby lyžiarskeho strediska Ski Synot Kýčerka sú štandardné a nikto nebude sklamaný. Svojim rozsahom vás však nenadchnú. Ski Synot Kýčerka ponúka základný servis lyžiarskeho vybavenia. Pracovníci strediska vám požičajú náradnie a radi vám aj pomôžu. V Ski Synot Kýčerka nájdete aj požičovňu lyžiarskeho vybavenia. Vďaka požičovni lyží a snowboardov môžete prísť na Valašsko skutočne naľahko. Ski Synot Kýčerka ponúka skvelé možnosti občerstvenia. Priamo na hornej stanici lanovky funguje jedinečná služba. Pokiaľ vám bude na svahu zima, môžete využiť „rum servis“, ktorý vás zohreje minimálne na  pár minút. Priamo v areáli nájdete aj Hospodu Kýčerku, ktorá vám pomôže zahnať hlad alebo smäd.

Zaujíma vás: lyziarske strediska velke karlovice, www ski kycerka, SKI SYNOT, lyziarske stredisko karlovice,