Lyžiarske stredisko Ski areál Červený kámen u Kopřivnice

Ski areál Červený kámen u Kopřivnice patrí medzi tie dostupnejšie lyžiarske areáli v Českej republike. Ski areál Červený kámen sa totiž nachádza iba kúsok od Ostravy.

Ski areál Červený kámen u Kopřivnice sa nachádza približne 28 kilometrov južne od Ostravy. Táto poloha robí areál veľmi dostupný najmä pre obyvateľov severozápadného Slovenska. Ski areál je situované v Kopřivnici, čo je známe mesto v okrese Nový Jičín. Kopřivnica je známa najmä prítomnosťou automobilky Tatra. Ski areál pod vrchom Červený kámen (nadmorská výška 690 metrov) má lokálny význam a určite nepridáva Kopřivnici na jej sláve. V Kopřivnici žije v súčasnosti približne 23 tisíc obyvateľov. Nadmorská výška tohto mesta je 320 metrov. Táto výška spolu s parametrami Červeného kámene nevytvárajú práve ideálne podmienky na lyžovanie. Nízka nadmorská výška sa podpisuje na relatívne krátkej lyžiarskej sezóne.

Ski areál Červený kámen u Kopřivnice ponúka všetkým návštevníkom jednu zjazdovku o dĺžke 730 metrov. Charakterom môžeme túto zjazdovku zaradiť medzi stredne náročné. To znamená, že toto lyžiarske stredisko v Kopřivnici je ideálny pre takmer všetky druhy lyžiarov, snáď okrem veľmi náročných, ktorí by sa tu asi predsa len nudili. Stredisko je však plné lyžiarov začiatočníkov, bežných lyžiarov a rodín s deťmi.

Zjazdovka je denne upravovaná. Stredisko je vybavené umelým osvetlením, čo umožňuje tak obľúbenú večernú lyžovačku. V stredisku nájdete aj stroje na umelé zasnežovanie. Tým sa darí do určitej miery kompenzovať nepriaznivú nadmorskú výšku a predlžovať lyžiarsku sezónu a ochranu voči nepriazni počasia.

S lyžiarskym strediskom sú spojené aj bežecké trate. V okolí Ski areálu Červený kámen nájdete takmer 7 kilometrov upravovaných bežeckých tratí. V Kopřivnici si tak na svoje prídu aj všetci milovníci bežiek. Bežecké trate sú vedené po cestách, kde sa v lete návštevníci Kopřivnice môžu vydať na horských bicykloch.

Dostupné služby v stredisku

Ponúkané služby v Ski areáli Červený kámen u Kopřivnice zodpovedajú veľkosti a významu strediska. Napriek tomu však možno povedať, že ponúkané služby sú nadpriemerné a väčšina nových návštevníkov sa do strediska veľmi rada vracia.

V Ski areái Červený kámen u Kopřivnice sa samozrejme nachádza aj lyžiarska škola. V spolupráci s Domom detí je tu možné sa naučiť lyžovať pod vedením odborných inštruktorov. Lyžiarska škola je dostupná pre všetky vekové skupiny.

Ak počas lyžovačky či behu na lyžiach vyhladnete, Ski areál Červený kámen u Kopřivnice sa o vás náležite postará. O to so svojským štýlom. V areáli nájdete Lesnú reštauráciu Červený kámen, ktorá má 80 miest a ponúka aj teplé jedlá. Alternatívou je menší (30 miest) bufet Pod smrkem. Bufet Pod Smrkem ponúka aj jedinečnú možnosť zohriatia sa pre všetkých zmrznutých lyžiarov. Využite posedenie pri krby a odneste si jedinečné spomienky spod Červeného kameňa.

Zaujíma vás: lyziarske stredisko ostrava, bezecke trate na cervenom kameni, lyzovanie cerveny kamen, cerveny kamen lyzovanie,