Lyžiarske stredisko Ski Park Chlmec

Ski park Chlmec patrí medzi menej známe lyžiarske strediská. Význam má najmä pre obyvateľov Humenného, v blízkosti ktorého sa nachádza.

Ski park Chlmec sa nachádza v obci Chlmec, ktorú nájdete v okrese Humenné. Tento ski park patrí k niekoľkým lyžiarskym strediskám, ktoré sa nachádzajú priamo pri veľkých mestách. Chlmec je od centra Humenného vzdialený iba 7 kilometrov.

Ski park Chlmec sa nachádza vo Vihorlatských vrchoch, ktoré sú pre väčšinu Slovákov takmer neznámym pohorím. Vo Vihorlatských vrchoch sa nachádza Chránená krajinná oblasť Vihorlat. Najvyšším kopcom Vihorlatských vrchov je Vihorlat, ktorého vrchol sa týči do nadmorskej výšky 1076 metrov.

Zjazdovka v ski parku Chlmec je nízkej respektíve strednej náročnosti. Je tak vhodná pre rodiny s deťmi, lyžiarov začiatočníkov či aj pokročilejších lyžiarov.

Stredisko disponuje umelým zasnežovaním, čo sa prejavuje aj na dĺžke lyžiarskej sezóny. Umelý sneh dokáže do veľkej miery znížiť vplyv nepriaznivého počasia, avšak nie je všemocný. Veľkú rolu hrá aj nadmorská výška, ktorá v prípade Chlmca nie je práve najvyššia.

Zjazdovka je pravidelne upravovaná, a tak podmienky na lyžovanie sú naozaj výborné. V Chlmci sa lyžovačka začína ráno o deviatej a konči večer o štvrtej.

Ski park Chlmec je vybavený aj kvalitným osvetlením, takže umožňuje príjemnú a bezpečnú večernú či nočnú lyžovačku.

Do areálu je možné sa dostať aj osobným automobilom po celoročne upravovanej ceste. Pod zjazdovkami na návštevníkov čaká veľké parkovisko.

Dostupné služby v stredisku

Služby spojené s lyžovaním nie sú v ski parku Chlmec porovnateľné s veľkými lyžiarskymi strediskami. Nájdete tu však základný štandard.

V areáli sa nachádza požičovňa športových potrieb. K dispozícii sú lyže, snowboardy a ďalšie lyžiarske pomôcky. Samozrejmosťou je kvalitný ski servis. Priaznivci atrakcií sa môžu tešiť na snowtubing. Pre všetkých, čo sa nezaobídu pri lyžovaní bez občerstvenia, je k dispozícii bufet.

Zaujíma vás: lyžiarske stredisko ski park chlmec humenné, sky chlmec humenne, skipark chlmec pri humennom, lyžiarske stredisko chlmec pri humennom,