Lyžiarske stredisko Ski centurm Zlatá Idka

Jednu vec môžu Bratislavčania Košičanom naozaj závidieť. A tým je možnosť si zalyžovať takmer priamo v meste. Kým ľudia žijúci v Bratislave musia cestovať niekoľko hodín, aby sa dostali do ako tak kvalitného strediska, Košičania ich majú priamo v meste alebo blízkom okolí hneď niekoľko.

Ski centrum Zlatá Idka je jedno z mnohých lyžiarskych stredísk v okolí Košíc. Ski centrum Zlatá Idka sa nachádza na západ od mesta Košice. Toto lyžiarske stredisko má takmer výlučne lokálny význam, to znamená, že ho navštevujú najmä miestni, teda Košičania a ľudia žijúci v okolí. To však samozrejme neznamemá, že tu nemôžete nájsť návštevníkov zo vzdialenejších regiónov či dokonca zo zahraničia.

Obec Zlatá Idka sa nachádza 23 km od Košíc a v súčasnosti v nej žije menej ako 350 obyvateľov. Nadmorská výška obce je 668 metrov, čo je dobrým predpokladom k dlhej lyžiarskej sezóne.

Lyžiarske stredisko patrí medzi malé strediská. Výhodou je však blízka poloha Košíc, druhého najväčšieho mesta na Slovensku. Veľké mesto zabezpečuje veľmi kvalitnú ponuku rôznych služieb – od stravovacích až po ubytovacie.

Dostupné služby v stredisku

Vzhľadom na veľkosť ski centra Zlatá Idka nemožno v ňom očakávať služby v kvalite a rozsahu, ktoré je možné nájsť vo veľkých lyžiarskych strediskách typu Donovaly či Jasná.  V stredisku sa však nachádza všetko potrebné k príjemnej lyžovačke. V stredisku sú pre návštevníkov pripravené zjazdové trate najrôznejšej náročnosti. Na svoje si prídu nielen začiatočníci, ale aj skúsenejší a náročnejší lyžiari. Pre lyžiarov je k dispozícii bufetové zariadenie na občerstvenie, lyžiarsky inštruktorov a samozrejme aj ubytovanie priamo v areáli. Ďaleko širšiu ponuku služieb je možné nájsť v neďalekých Košiciach. Mesto Košicie disponuje ubytovacími kapacitami najrôznejšej kvality. V meste nájdete aj množstvo obchodných domov a ďalších služieb, ktoré sú vo veľkých mestách samozrejmosťou.

Zaujíma vás: ski zlata idka, zlata idka lyziarske stredisko, zlata idka lyzovanie, zlata idka-lyžiarske stredisko,