Lyžiarske stredisko Ski Blanc Ostrý Grúň – Kollárová

Žarnovica rozhodne nepatrí na významné miesta slovenskej turistickej mapy. V blízkosti mesta však nájdete lyžiarske stredisko Ski Blanc Ostrý Grúň – Kollárová. V nádhernom prostredí pohoria Vtáčnika si na svoje prídu všetci milovníci lyžovania. Okolie poskytuje aj zaujímavé historické súvislosti.

Ski Blanc Ostrý Grúň – Kollárová rozhodne nepatrí medzi lyžiarske strediská, ktoré by boli známe po celom Slovensku. Ski Blanc Ostrý Grúň – Kollárová má maximálne regionálny význam.  Stredisko je situované v obci Ostrý Grúň v okrese Žarnovica. Ostrý Grúň je malá obec (550 obyvateľov), ktorá je známa najmä svojou úlohou v Slovenskom národnom povstaní. Ostrý Grúň spolu s neďalekým Kľakom boli centrami povstaleckého odboja, na čo doplatilo miestne obyvateľstvo, ktoré bolo nemeckými protipovstaleckými jednotkami brutálne zmasakrované.

Ski Blanc Ostrý Grúň – Kollárová sa nachádza v pohorí Vtáčnik s rovnomenným najvyšším kopcom. Jeho vrcholový bod sa týči do nadmorskej výšky 1346 metrov.

Pre návštevníkov sú v lyžiarskom stredisku pripravené štyri vleky a päť zjazdoviek. Ide o ľahké alebo stredne náročné zjazdovky, čo robí Ski Blanc Ostrý Grúň – Kollárová ideálnou destináciou na rodinnú lyžovačku. Deti sú tu v bezpečí a rodičia si môžu užiť do sýtosti všetky atrakcie bez toho, aby sa obávali o ich bezpečie.

Zjazdovky sú osvetlené, čo umožňuje príjemnú večernú či nočnú lyžovačku. Do strediska je možné sa dopraviť osobnou dopravou alebo autobusovou linkou zo Žarnovice. Do Ostrého Grúňa sa odbočuje na ceste medzi Partizánskym a Žarnovicou.

V pohorí Vtáčnik sa ľudia nenudia ani počas letných mesiacov bez snehu. Toto pohorie je ideálne na turistiku a iné letné športy.

Dostupné služby v stredisku

Ski Blanc Ostrý Grúň – Kollárová je malé lyžiarske stredisko, ktoré rozhodne nemôžeme v službách porovnávať s veľkými strediskami, ako sú napríklad Donovaly. Napriek tomu môžeme povedať, že v Ostrom Grúni nájdete nadštandardné služby.

Samozrejmosťou lyžiarskeho strediska je požičovňa lyží a lyžiarskeho výstroja. Túto službu dopĺňa kvalitný ski servis. Pri lyžovačke na Ostrom Grúni sa nemusíte obávať toho, že by ste zostali hladní. Priamo na zjazdovke vás čaká výborný bufet.

Stredisko ponúka okrem služieb priamo súvisiacich so zjazdovým lyžovaním aj služby z oblasti agroturistiky. Tešiť sa tak môžete na jazdu na koni, výrobu a predaj kanadských saní, rybolov a predaj živých rýb. Milovníci športu určite ocenia aj sánkarskú dráhu, ktorá je vhodná ako pre deti, tak aj pre dospelých. O čosi adrenalínovejšia aktivita je snowtubing, teda zjazd na gumenej duši. Samozrejmosťou strediska Ski Blanc Ostrý Grúň – Kollárová je parkovisko pre hostí zdarma.

Zaujíma vás: ostry grun lyziarske stredisko, lyziarske stredisko kollarova, lyžovanie na ostrom, ostry grun pozicovna lyzi,