Lyžiarske stredisko Ski Valaská Belá / Homôlka

Ski Valaská Belá / Homôlka

Ski Valaská Belá/Homôlka patrí medzi menej známe lyžiarske strediská. Toto ski centrum má iba regionálny význam a navštevujú ho predovšetkým ľudia z blízkych miest a okresov.

Menší význam z pohľadu celého Slovenska však tomuto turistickému centru absolútne nič neuberá na kráse. Ski Valaská Belá/Homôlka sa nachádza v Chránenej krajinnej oblasti Strážovské vrchy na polceste medzi Ilavou a Prievidzou. Územne Valašská Belá patrí pod okres Prievidza.

Najvyšším vrchom Strážovských vrchov je Strážov, ktorého najvyšší bod dosahuje výšku 1211 metrov nad morom. Neďaleko Strážovských vrchov a samotnej Valašskej Belej je jedinečný kopec Kľak. Ten sa však už nachádza v horskom masíve Fatry.

Valašská Belá je tu prítomné ski centrum je obľúbené aj pre blízkosť kúpeľného mesta Trenčianske Teplice. Neďaleký Trenčín spolu s Prievidzou ponúkajú všetok komfort veľkého krajského mesta. Výhodou Valašskej Belej z pohľadu cestovného ruchu je aj blízkosť hlavné cestného a železničného koridoru Slovenska. Ski Valaská Belá/Homôlka je tak veľmi rýchlo a ľahko dostupné aj z Bratislavy. Nadmorská výška obce Valašská Beláje 906 metrov.

Nižšia výška dostupných svahov spôsobuje, že zjazdovky sú spôsobilé  k lyžovanie po kratšiu dobu ako iné lyžiarske strediská. Lyžiarska sezóna sa začína podľa počasia, zväčša sa tak stáva 26. decembra a trvá do marca. Celková dĺžka zjazdoviek je 850 metrov. Lyžiarske stredisko je menej vybavené ako klasické veľké ski centrá. Areál však ponúka zaujímavé ubytovanie v hoteli Homôlka. Lyžovačka tak môže byť zakončená hneď v blízkom hoteli. Zjazdovky v Ski Valaská Belá/Homôlka patria medzi menej náročné a sú tak ideálne pre deti a menej zdatných lyžiarov. Deti môžu v stredisku využiť detský vlek či vynikajúcu lyžiarsku škôlku.

Zjazdovky/trate celkovo obsluhujú tri vleky o dĺžke 300, 500 a 550 metrov. Podmienky lyžovania, rovnako ako inde na Slovensku, silne závisia od počasia. Vzhľadom na nižšiu nadmorskú výšku strediska je potrebné počítať s výraznejším vplyvom vstávajúceho počasia na kvalitu zjazdoviek.

Dostupné služby v stredisku

Ako už bolo spomenuté Ski Valaská Belá/Homôlka patrí medzi menšie a menej významné ski centrá na Slovensku. Tomuto faktu zodpovedá aj vybavenie ski centra. O väčšinu dostupných služieb sa stará chata Homôlka, ktorá poskytuje ubytovanie priamo v lyžiarskom stredisku. Počítať môžete aj s týmito službami:

  • Ski servis
  • Požičovňa lyží
  • Ubytovanie
  • Stravovacie služby

Adresa

Valaská Belá/Homôlka
Chata Homôlka
972 28 Valaská Belá

Www stránka

http://www.homolka.sk

Nadmorská výška

horná nadmorská výška: 906 m. n. m.
dolná nadmorská výška: 771 m. n. m.

Ubytovanie v stredisku

Chata Homôlka - Ubytovanie v Ski Valaská Belá / Homôlka

Chata Homôlka

Penzión Real - Ubytovanie v Ski Valaská Belá / Homôlka

Penzión Real

Kaštieľ Château Mignon - Ubytovanie v Ski Valaská Belá / Homôlka

Kaštieľ Château Mignon

Reštaurácie v stredisku

La Toscana - Reštaurácia v Ski Valaská Belá / Homôlka

La Toscana

Flor de Amor - Reštaurácia v Ski Valaská Belá / Homôlka

Flor de Amor

Reštaurácia pri Synagóge - Reštaurácia v Ski Valaská Belá / Homôlka

Reštaurácia pri Synagóge

Zjazdovky - obtiažnosť

Zjazdovky ľahkej obtiažnosti: 850 m

Fotky lyžiarskeho strediska Ski Valaská Belá / Homôlka

Zaujíma vás: homolka lyžovanie, ski homolka, homolka ski, homôlka,