Lyžiarske stredisko Ski TMG Remata

Slovensko je okrem iného krásne aj svojimi športovými strediskami, ktoré sú roztrúsené po horách od západu na východ. Niektoré lyžiarske strediská sú známe po celom Slovensku, ako napríklad Štrbské pleso či Jasná, veľká väčšina lyžiarskych stredísk má však iba lokálny význam. Pár kilometrov od nich ľudia ani nevedia, že existujú.

Prievidza sa rozhodne nemôže sťažovať na nedostatok zimných športových príležitostí. Prievidžania majú v okolí hneď niekoľko výborných možností, ako si užiť sneh a nízke teploty. Ski TMG Remata je lyžiarske stredisko nachádzajúce sa v osade Remata, ktorú nájdete v obci Ráztočno. Ráztočno stredne veľká obec (cca 1300 obyvateľov) s nadmorskou výškou cca 400 metrov nad morom. Ráztočno aj Remata sú prístupné ako po ceste, tak železnicou. Železničnú zástavku nájdete dokonca priamo v stredisku Remata.

Lyžiarske areál Ski TMG Remata sa nachádza na rozhraní Kremnických vrchov a Žiaru. Najvyšším bodom pohoria Žiar je 1024 metrov vysoká Chlieviská. Najvyšším kopcom Kremnických vrchov je Flochová, ktorej štít sa týči do nadmorskej výšky 1316 metrov. Výškovo tak patrí Remata medzi priemerné lyžiarske strediská. Lyžiarske strediská do veľkej miery závisia od nadmorskej výšky, pretože čím vyššie sa nachádzajú, tým dlhšia je u nich lyžiarska sezóna. Ski TMG Remata sa však snaží s problémom dĺžky lyžiarskej sezóny vyrovnať pomocou umelého zasnežovania, ktoré dokáže dĺžku sezónu výrazne predĺžiť.

Lyžiarske stredisko poskytuje lyžiarom jednu zjazdovku o dĺžke 500 metrov. Zjazdovka je malým lesíkom rozdelená na 2 časti. S prevýšením 90 metrov sa táto zjazdovka radí  medzi stredne náročné. To znamená, že sa na ňu bez problémov môžu vydať aj úplní začiatočníci či deti. Samozrejme, že ani skúsení lyžiari sa na zjazdovke Ski TMG Remata nebudú nudiť.

V Ski TMG Remata si môžete do sýtosti užiť aj nočné lyžovanie. Zjazdovka strediska je totiž vybavená umelým osvetlením. Zjazdovka je vždy v perfektnom stave, pretože je upravovaná 2x denne. Po hlavnom lyžovaní a po večernom lyžovaní. Zjazdovka je k dispozícii aj pre všetkých snowboardistov.

Lyžiarske stredisko Ski TMG Remata je veľmi priateľské voči deťom. Rodičia tu s nimi môžu využiť až dva detské vleky o dĺžke 100 a 50 metrov. Pokiaľ sa deti nevedia alebo nechcú lyžovať, môžu sa vyblázniť pri sánkovaní. Bezpečnosť detí na je prvom mieste, takže svah na sánkovanie sa nachádza mimo hlavnej zjazdovky.

Dostupné služby v stredisku

Služby dostupné v lyžiarskom stredisko Ski TMG Remata plne zodpovedajú jeho veľkosti a významu. Rozhodne nemôžete očakávať taký rozsah služieb ako v Jasnej na Chopku či na Donovaloch. Zo služieb v Remate však rozhodne nebudete sklamaní. Nájdete tu všetko potrebné na príjemnú a bezproblémovú lyžovačku. Nemusíte si so sebou dokonca ani voziť lyže. Všetko si tu pohodlne požičiate. Požičovňa lyží, snowboardov a ďalšieho lyžiarskeho vybavenie je vždy k dispozícii. V lete sa požičovňa lyží a snowboardov počasím mení na požičovňu horských bicyklov.

O občerstvenie sa postará horská reštaurácie, ktorá je súčasťou penziónu mladosť. Tu sa môžete tešiť na množstvo špecialít Rematy. Pokiaľ do Rematy prichádzate bez toho, aby ste vedeli lyžovať, pouvažujte o svojich začiatkoch práve tu. V lyžiarskom stredisku je pre vás pripravená lyžiarska škola pre dospelých a lyžiarska škôlka pre tých najmenších.

O ubytovanie v stredisku Remata sa postará penzión Mladosť, ktorý disponuje 26 pevnými lôžkami a 14 prístelkami. V tomto penzióne nájdete aj množstvo ďalších atrakcií, ako je napríklad tenisový kurt s umelou trávou.

Zaujíma vás: velka remata, remata sankovanie, pozicovna lyzi remata, sankovanie pri prievidzi,