Lyžiarske stredisko Ski Ilija

Na Slovensku nájdete veľké množstvo lyžiarskych stredísk, ktoré mimo miesta, kde sa nachádzajú, takmer nikto nepozná. Ski Ilija patrí medzi ne.

Ilija je malá dedina (žije v nej podľa posledných údajov 339 ľudí) v okrese Banská Štiavnica. Obec sa nachádza v Štiavnických vrchoch. Najvyšším bodom Štiavnických vrchov je hora Sitno. Vrchol tohto kopca dosahuje výšku 1009 metrov nad morom.

Ski Ilija ponúka svojim návštetvníkom množstvo atrakcií v okolí. Na svoje si prídu aj turisti, ktorí sa môžu vybrať na spomínaný vrch Sitno. Dopriané bude aj priaznivcom kultúry a architektúry. Neďaleká Banská Štiavnica sa nachádza na zozname Kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.

Ski Ilija sa oficiálne nazýva Ski Dúbravy. Zaužívaný je skôr názov Ski Ilija, keďže lyžiarske stredisko sa nachádza práve pri tejto obci.

Na návštevníkov strediska čaká jedna zjazdovka, ktorá je obsluhovaná dvoma vlekmi. Zjazdovka je ľahká alebo stredne náročná. Do Ski Ilija/Dúbravy sa tak môže vydať takmer každý. Stredisko je výbornou destináciou pre rodičov s deťmi, keďže zjazdovka je široká a nie je veľmi prudká. Lyžovať sa tu môžu aj všetci začiatočníci, ktorí sa obávajú prudkých svahoch. Pre skúsených lyžiarov môže byť zjazdovka v Iliji pomerne nudná.

Lyžiarska sezóna je v Ski Dúbravy pomerne dlhá. Môže za to najmä nadmorská výška strediska a lokálna studená klíma.

Lyžiarske stredisko v Iliji je vybavené osvetlením, takže umožňuje nočné či večerné lyžovanie.

Dostupné služby v stredisku

Doplnkové služby v Ski Ilija zodpovedajú veľkosti strediska. Nečakajte preto nič extra. Lyžovačka na Iliji je však pomerne lacná. Nájdete tu základné bufetové služby, za ubytovaním budete musieť ísť trochu ďalej.

Zaujíma vás: ilija lyžovanie, ski dubravy, ski ilija, ski dúbravy ilija,