Lyžiarske stredisko Snack bar Rovná Hoľa

Lyžovanie nie je iba o športových výkonoch, zdolávaní osobných rekordov a ukazovaní svojich osobných schopností na svahu. Lyžovačka by mala byť predovšetkým zábavou.

Moderné lyžiarske strediská našťastie myslia aj na pohodlie lyžiarov. Ono nosiť si so sebou všade termosku s teplým čajom sa nejako už neností. A najmä to má pomerne ďaleko od príjemnosti. Každé dobré lyžiarske stredisko je vybavené bufetovými zariadeniami, kde si lyžiari či nelyžiari môžu oddýchnuť a porozprávať sa trebárs pri znamenitom čaji s rumom. A nejde iba o nápoje, lyžovanie je náročný šport, pri ktorom je potrebné doplniť aj žalúdok.

Lyžiarske stredisko Jasná Chopok patrí jednoznačne k tomu najlepšiemu, čo momentálne na Slovensku máme. Jasná je rekreačné stredisko, ktoré je zakončením jednej z najkrajších dolín na Slovensku. Demänovská dolina začína kúsok od Liptovského Mikuláša. Liptov je turisticky najvyhľadávanejší región Slovenska, a nie je to len kvôli Nízkym Tatrám a Jasnej.

Jasná sa nachádza na úpätí Nízkych Tatier. Lyžiarske svahy Jasnej sú na Chopku. Tento famózny kopec si buduje imidž športového raja už po dobu niekoľkých desiatok rokov. Lanovky sa začali na Chopku budovať už krátko po druhej svetovej vojne. V 70-tych rokoch minulého storočia sa na Chopku dokonca konal Svetový pohár  v zjazdovom lyžovaní.

Snack Bar Rovná Hoľa je špičkové zariadenie, ktoré nájdete na výstupnej stanici 6-sedačkovej lanovky Záhradky – Rovná Hoľa. Toto miesto je rovnaké k výstupným miestom 2-sedačky Rovná Hoľa – Konský Grúň. Počas leta sa môžete do Snack Baru Rovná Hoľa dostať aj z výstupnej stanice 4-sedačkovej lanovky Luková. Tu však budete musieť počítať s cca 20 minútovou prechádzkou.

Dostupné služby v stredisku

Zo Snack Baru Rovná Hoľa si môžete vychutnať prekrásne výhľady na Nízke Tatry. K dispozícii je vám presklená terasa. V lete je priamo pri Snack Bare požičovňa bicyklov a kolobežiek. Snack Bar sa totiž nachádza priamo na začiatku Bike parku. V Snack Bare Rovná Hoľa si môžete kúpiť rôzne destiláty, pivo, víno, teplé alkoholické nápoje, nealkoholické nápoje, polievky, ale aj plnohodnotné jedlá, ktoré postavia na nohy každého lyžiara.

Zaujíma vás: snack bar rovna hola,