Lyžiarske stredisko Spišská Nová Ves – Rittenberg

Na Slovensku sa nachádzajú desiatky lyžiarskych stredísk, ktoré sú známe iba v ich blízkom okolí. Na Slovensku máme iba zopár stredísk, ktoré pozná hádam každý. Spišská Nová Ves – Rittenberg je lyžiarske stredisko na Spiši, ktoré okrem klasickej lyžovačky ponúka aj množstvo ďalších zaujímavostí.

Spišská Nová Ves je známa skôr inými atrakciami ako lyžovaním. Ski areál Spišská Nová Ves – Rittenberg má iba lokálny význam, obyvatelia Spišskej Novej Vsi si ho však nevedia vynachváliť.

Ski centrum sa nachádza vo Fričkovciach, čo je mestská časť Spišskej Novej Vsi, iba 2 kilometre od centra mesta.

Ski areál sa nachádza na úpätí známeho Slovenského raja. Tento horský systém je známy svojimi nádhernými roklinami. Prechádzky týmito útvarmi patria k tomu najlepšiemu, čo môže turista na Slovensku zažiť. Najvyšším bodom Slovenského raja je Veľká Knola, ktorej vrchol sa týči do nadmorskej výšky 1266 metrov.

Spišská Nová Ves – Rittenberg nie je iba o lyžovaní. Návštevníci si môžu vychutnať aj turistické atrakcia na celom Spiši. Hoci stredisko má iba lokálny význam, nie je problém v ňom stretnú aj zahraničných hostí z Maďarska, Českej republiky či Poľska.

Hádam najvýznamnejšou atrakciou celého Spiša je Spišská hrad, ktorý patrí k najrozsiahlejším hradným systémom na svete. Turisti si môžu odskočiť aj do neďalekej Levoče, kde nájdu Chrám svätého Jakuba a v ňom dielo Majstra Pavla z Levoče. Tento stredoveký rezbár zhotovil v Levoči dnes najvyšší gotický oltár  na svete. To určite stojí za návštevu.

Lyžiarske stredisko Spišská Nová Ves – Rittenberg sa nachádza v nadmorskej výške 512 metrov. Vrcholová stanica vleku je vo výške 607 metrov nad morom. Lyžiari majú k dispozícii dve zjazdové trate, z ktorých jedna je označovaná ako stredne ťažká a druhá ľahká. Dokopy majú dĺžku 850 metrov.

Charakter zjazdoviek nám hovorí, že stredisko je vhodné pre každého lyžiara. Nudiť by sa tu nebudú ani skúsení lyžiari. Na druhú stranu sú tu zjazdovky bezpečné aj pre začínajúcich lyžiarov. Žiadne obavy by nemali mať ani rodičia, keďže deti si môžu vyskúšať krátku cvičnú zjazdovku.

Lyžiarov po zjazdovkách povozia tri vleky, ktoré majú súhrnnú hodinovú prepravnú kapacitu 1350 lyžiarov.

Kvalitné podmienky lyžovania sú zabezpečované pravidelnou úpravou zjazdových tratí. O dĺžku lyžiarskej sezóny sa stará okrem nadmorskej výšky aj technické zasnežovanie. Vďaka umelému snehu a dôslednej starostlivosti o zjazdovky je sezóna v Spišská Nová Ves – Rittenberg otvorená už v polovici decembra a lyžuje sa tu až do konca marca.

V ski Rittenberg si môžete vyskúšať aj nočné či večerné lyžovanie. Areál je totiž vybavený kvalitným osvetlením, ktoré robí nočnú lyžovačku rovnako bezpečnú ako dennú.

Dostupné služby v stredisku

Služby ponúkané v lyžiarskom stredisku Spišská Nová Ves – Rittenberg zodpovedajú veľkosti a významu tohto strediska. To znamená, že by ste nemali očakávať príliš veľa. Na druhú stranu je však potrebné povedať, že k lyžovačke vám nebude nič chýbať.

Ak sa chystáte do ski centra vlastným automobilom, čaká na vás rozsiahle parkovisko zdarma. Ak nechcete so sebou ťahať vlastnú výstroj, všetko potrebné si môžete požičať v miestnej požičovni lyží, snowboardov a ďalšieho lyžiarskeho vybavenia.

Návštevníci strediska nájdu priamo na svahoch príjemné občerstvenie, ktoré razom zaženie hlad a smäd. Po lyžovačke sa môžete ubytovať v niektorom z okolitých penziónov. Jeden z nich sa volá  Rittenberg. Za kvalitnejšími stravovacími a ubytovacími službami je potrebné  jazdiť do neďalekej Spišskej Novej Vsi.

Zaujíma vás: chopok rittenberg, rittenberg ski, informácie o lyžovacích strediskách v snv, ski rittenberg,