Lyžiarske stredisko Relax Center Plejsy

Relax Center Plejsy

Plejsy patria k najdôležitejším bodom na lyžiarskej mape Slovenska. Toto tvrdenie podporuje fakt, že v tomto lyžiarskom stredisku sa už niekoľkokrát konal európsky pohár v lyžovaní. Relax Centrum Plejsy tak plne spĺňa svetové lyžiarske štandardy. Zjazdovky v tomto stredisku by tak mali bez problémov uspokojiť nielen neustále padajúce deti, ale aj skúsených lyžiarov.

Relax Centrum Plejsy podľa väčšiny jeho návštevníkov patrí k najkrajším lyžiarskym strediskám na Slovensku. Plejsy boli vyhlásené za oficiálne tréningové stredisko slovenských olympionikov.

Lyžiarske stredisko Relax Centrum Plejsy nájdete 2 km od mesta Krompachy, čo je cca 70 východne od Vysokých Tatier. Na Plejsy majú blízko najmú obyvatelia Prešova a Košíc. Plejsy majú výbornú polohu aj z pohľadu slovenského dopravného systému. Krompachy sa nachádzajú na hlavnom železničnom ťahu Bratislava (Praha) – Košice. Podtatranským regiónom takisto vedie, respektíve bude viesť, diaľnica Bratislava – Košice. Trate Ski Centra Plejsy sú tak výborne dostupné pre všetkých obyvateľov Slovenska.

Zjazdovky Ski Centra sa rozprestierajú na svahoch Krompašského vrchu, ktorého vrchol siaha do nadmorskej výšky 1025 metrov.

Areál Ski Centra je umelo zasnežovaný, čo je dnes už pri lepších lyžiarskych strediskách samozrejmosťou. Vďaka umelému snehu dokážu Plejsy garantovať výbornú lyžovačku až do neskorých jarných mesiacov, kedy už väčšina ďalších lyžiarskych stredísk zíva prázdnotou. Podmienky lyžovania však aj na Plejsoch stále do veľkej miery závisia na aktuálnom počasí.

História lyžovania na Plejsoch siaha až do roku 1952. Najväčšiu slávu stredisko však zažíva až posledných rokoch, keď jeho trate boli Európskou lyžiarskou asociáciou homologizované na slalom, obrovský slalom a superobrovský slalom. Stredisko prešlo výraznou modernizáciou a hostilu už 9 podujatí Európskeho pohára v lyžovaní. Bežným lyžiarom ponúkajú Plejsy takisto niečo nadštandardné. Plejsy garantujú čakacie doby na vleky a lanovky do desiatich minút.

Na Plejsoch nájdete 9 zjazdoviek, na ktoré vás vyvezie 8 vlekov a jedna dvojsedačková lanová dráha. Prepravná kapacita celého areálu je približne 6 tisíc osôb za hodinu. Náročnosť prítomných zjazdoviek je rôzna. Vhodné sú ako pre deti, tak aj pre dospelých. Na Plejsoch si schuti zalyžujú lyžiari rôznych schopností a odhodlania.

Pokiaľ si chcete pozrieť Ski Centrum Relax Plejsy bez toho, aby ste cestovali na východ Slovenska, môžete využiť niekoľko webkamier, ktoré Plejsy ponúkajú. Webkamery nájdete na web stránke strediska.

Dostupné služby v stredisku

Ski Centrum Plejsy patrí medzi prémiové slovenské lyžiarske strediská. To znamená, že úroveň služieb, ktoré priamo aj nepriamo súvisia s lyžovaním, je nadštandardná. Umelé zasnežovanie areálu je samozrejmosťou. Pre každého hosťa je pripravené verejné parkovisko zdarma, spolu s kvalitnými verejnými záchodmi zdarma. Rodičia lyžujúci s deťmi určite ocenia prítomný detský kútik, ktorý splní aj náročné detské predstavy.

Medzi ďalšími dostupnými službami v Ski Relax Centre Plejsy nájdete:

  • Lyžiarska škola
  • Ski servis
  • Požičovňa lyží, snowboardov a ďalších lyžiarskych potrieb
  • Ubytovacie služby
  • Stravovacie služby
  • Bufety
  • Kongresové služby

O väčšinu kvalitnejších služieb sa postará luxusný Hotel Plejsy, kde nájdete také služby ako wellness, biliard bazén či bowlingovú dráhu. Na Plejsoch si dokonca môžete zahrať golf, hoci nie na zelenom trávniku. Hotel Plejsy totiž svojim zákazníkom ponúka golfový simulátor.

Prevádzková doba

8:30 – 16:00

Adresa

Relax Center Plejsy
Cintorínska 3
053 42 Krompachy

Www stránka

http://www.plejsy.sk/

Nadmorská výška

horná nadmorská výška: 912 m. n. m.
dolná nadmorská výška: 470 m. n. m.

Ceny služieb

typ dospelí deti, seniori
Denný lístok 17,00 € 14,00 €
2 dňový skipas 32,00 € 25,00 €
5 dňový skipas 73,00 € 57,00 €

Ceny sa môžu meniť

Zasnežovanie

všetky zjazdovky sú zasnežované

Zjazdovky

zjazdovka dĺžka
pretekárská I 1400 m
pretekárská II 1800 m
turisktická 2500 m
tréningová 450 m
komín 700 m
medzi chatami 600 m
snowbordová I 600 m
baby I 250 m
baby II 200 m
baby III 350 m
snowboardpark 200 m

Mapa strediska

Relax Center Plejsy - mapa
(kliknite pre zväčšenie)

Ubytovanie v stredisku

Hotel Plejsy*** - Ubytovanie v Relax Center Plejsy

Hotel Plejsy***

Penzión Pillier Kaštieľ - Ubytovanie v Relax Center Plejsy

Penzión Pillier Kaštieľ

Penzión Hanka - Ubytovanie v Relax Center Plejsy

Penzión Hanka

Reštaurácie v stredisku

Reštaurácia Centrum - Reštaurácia v Relax Center Plejsy

Reštaurácia Centrum

Reštaurácia Galéria - Reštaurácia v Relax Center Plejsy

Reštaurácia Galéria

Kaviareň Európa - Reštaurácia v Relax Center Plejsy

Kaviareň Európa

Zjazdovky - obtiažnosť

Zjazdovky ľahkej obtiažnosti: 2250 m
Zjazdovky strednej obtiažnosti: 4200 m
Zjazdovky ťažkej obtiažnosti: 2400 m

Fotky lyžiarskeho strediska Relax Center Plejsy

Zaujíma vás: plejsy, plejsy historia, skicentrum plejsy, ski centrum plejsy,