Lyžiarske strediská Slovenský Raj / Južný Spiš Archives - Lyžovanie.com

Ski Centrum Hnilčík – Mraznica

Spiš je kultúrne a prírodne veľmi bohatý región, ktorý ročne láka tisíce turistov. Ski Centrum Hnilčík – Mraznica je jeden z mnohých lyžiarskych areálov v tomto prekrásnom regióne Slovenska.

Spišská Nová Ves – Rittenberg

Na Slovensku sa nachádzajú desiatky lyžiarskych stredísk, ktoré sú známe iba v ich blízkom okolí. Na Slovensku máme iba zopár stredísk, ktoré pozná hádam každý. Spišská Nová Ves – Rittenberg je lyžiarske stredisko na Spiši, ktoré okrem klasickej lyžovačky ponúka aj množstvo ďalších zaujímavostí.

Poráčska Dolina

Na Slovensku máme množstvo lyžiarskych areálov, ktoré ponúkajú skvelé možnosti spojenia lyžovačky a spoznávania kultúrnych pamätihodností. Radíme medzi ne aj ski areál Poráč park.

Stredisko Július

Slovensko je doslova plné malých lyžiarskych stredísk, o ktorých doslova nikto nevie. Teda okrem ľudí, čo bývajú v blízkom okolí. Ski centrum Július sotva niekto pozná v Bratislave a iných väčších slovenských miestach.

Ski Centre Levoča

Ski Centre Levoča patrí k tým menším menej známym lyžiarskym strediskám, ktoré majú iba regionálny či skôr lokálny význam. Výhodou tohto strediska je samozrejme historické mesto Levoča a jeho okolie.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Levoča

Relax Center Plejsy

Relax Center Plejsy

Plejsy patria k najdôležitejším bodom na lyžiarskej mape Slovenska. Toto tvrdenie podporuje fakt, že v tomto lyžiarskom stredisku sa už niekoľkokrát konal európsky pohár v lyžovaní. Relax Centrum Plejsy tak plne spĺňa svetové lyžiarske štandardy. Zjazdovky v tomto stredisku by tak mali bez problémov uspokojiť nielen neustále padajúce deti, ale aj skúsených lyžiarov.

Toto Lyžiarske stredisko sa nachádza blízko mesta Krompachy