Lyžiarske stredisko Športcentrum Oščadnica

Kysuce patria rozhodne medzi turisticky najzaujímavejšiu časť Slovenska.  Kultúrne sa odlišujú od zvyšku Slovenska, keďže valaská kolonizácia tu prebehla intenzívnejšie ako v iných krajoch. Kysuce vždy boli tak trochu izolované od zvyšku Slovenska, čo iba pomohlo k uchovaniu rázovitosti prostredia. Kysuce sú obľúbené najmä pre svoju nedotknutú prírodu, ktorá je v lete aj zime rajom pre všetkým milovníkov športov.

Kysuce sú aj miestom, kde nájdete viacero lyžiarskych stredísk. Hádam najznámejším z kysuckých lyžiarskych stredísk je Snowparadise Oščadnica, čo je lyžiarske stredisko patria medzi top strediská na Slovensku. V obci Oščadnica sa však nachádza aj ďalšie, hoci menej významné, lyžiarske stredisko. Športcentrum Oščadnica leží v tieni slávnejšieho Snowparadise Oščadnica. To však ani zďaleka neznamená, že by sme mali toto lyžiarske stredisko ignorovať.

Obe lyžiarske strediská, Športcentrum Oščadnica a aj Snowparadise Oščadnica, sa nachádzajú po vrchom Veľká Rača, ktorej vrchol sa týči do nadmorskej výšky 1246 metrov. Veľká Rača je súčasťou Kysuckých Beskýd a veľká väčšina jej vrcholovej časti je tvorená národnou prírodnou rezerváciou. Veľká Rača a jej okolie poskytuje návštevníkov Kysúc množstvo športového vyžitia aj mimo lyžiarskej sezóny. V lete na Kysuciach prekvitá pešia turistika a cykloturistika.

Oščadnica je veľká obec, má takmer 6 tisíc obyvateľov, v okrese Čadca. Regionálnym centrom je však Žilina, z ktorej je do Oščadnice relatívne dobrý prístup.

Športcentrum Oščadnica ponúka svojim návštevníkom dve zjazdovky. Jedna kratšia, iba 120 metrov dlhá, je ideálna pre deti a všetkých začiatočníkov, ktorí sa boja ísť na väčší vlek. Druhý vlek a zjazdovka sú dlhé 500 metrov. Zjazdovky tak nepatria medzi dlhé a ani náročné trate.  Kto si chce užiť náročnejšiu lyžovačku sa musí vybrať do susedného lyžiarskeho strediska snowparadise Oščadnica.

Lyžiarsky areál je výborným miestom na organizáciu lyžiarskych zájazdov, firemných podujatí a tak ďalej. Personál strediska dokáže zabezpečiť súkromné lyžovanie spojené s pretekmi a podobne s kompletným zabezpečením – úprava svahu, časomiera, slalomové bránky, rozhodcovia, ceny, stupeň víťazov a podobne.

Dostupné služby v stredisku

Športcentrum Oščadnica je malé lyžiarske stredisko, ktoré sa v žiadnom prípade nemôže porovnávať s najslávnejšími lyžiarskymi areálmi na Slovensku. Veľkosti Športcentra Oščadnica zodpovedajú aj ponúkané služby. Lyžovačka však aj napriek tomuto v Športcentre Oščadnica stojí za to. V areáli si môžete vyskúšať napríklad nočné lyžovanie.

Samozrejmosťou ponuky služieb sú štandardné veci ako požičovňa lyžiarskeho vybavenia a kvalitné ski servis. Čím ďalej tým populárnejší sa stáva snowtubing, čo je jazda na gumenej duši po snehovom tobogáne. Taký malý zimný adrenalín pre každého. Niečo sa však nájde aj pre nelyžiarov. V samostatnom areáli máme pripravené štvorkolky, na ktorých sa môžu všetci do sýtosti vyblázniť.

Zaujíma vás: grand hotel praha, koliba štrbské pleso, podbanske ubytovanie, tatranská lomnica ubytovanie,