Lyžiarske stredisko Ski Dubovica

Ski Dubovica patrí medzi málo známe až neznáme lyžiarske strediská. To však ani zďaleka neznamená, že nemá cenu ho navštíviť. Práve naopak. Ski Dubovica je peknou reprezentáciou krásy prírody na východe Slovenska.

Iba 12 kilometrov od Sabinova v Prešovskom kraji nájdete lyžiarske stredisku Ski Dubovica. Význam sa jedná o lokálne stredisko, ktoré je takmer neznáme mimo svojho regiónu. Ski Dubovica ponúka lyžiarom celkovo dve zjazdovky – jednu o dĺžke 500 metrov a druhú o dĺžke 1000 metrov. Svojím charakterom sú obe zjazdovky pomerne nenáročné, takže lyžovačku si tu užije prakticky každý. Stredisko Dubovica je tak vhodné ako pre začiatočníkov, tak aj pre pokročilejších lyžiarov. Stredisko Ski Dubovica je vyhľadávaným cieľom rodiny s deťmi, keďže deti sú tu v bezpečí a rodičia sa o ne nemusia báť. Celková hodinová prepravná kapacita areálu je 1000 lyžiarov.

Stredisko neponúka svoje služby iba zjazdovým lyžiarom. Na svoje si prídu aj milovníci bežeckého lyžovania. V okolí strediska sa totiž nachádza niekoľko kilometrov upravených a neupravených tratí pre bežky. V lyžiarskom stredisku Ski Dubovica si môžete zalyžovať aj po západe slnka. Nočné lyžovanie je k dispozícii na dĺžke 400 metrov hlavnej zjazdovky.

Dostupné služby v stredisku

Lyžiarsky stredisko Ski Dubovica je svojou veľkosťou málo významné. Čo sa týka ponuky služieb, tak ho rozhodne nemôžeme porovnávať s veľkými strediskami, ako je napríklad Jasná Chopok. Každý lyžiar však v Ski Dubovica nájdete to základné, čo na lyžovačku potrebuje. Nájdete tu požičovňu lyží, ski servis a základné občerstvenie. V okolí je možné nájsť niekoľko ubytovacích zariadení – od malých penziónov až po hotely. Po príchode do Ski Dubovica môžete zaparkovať na bezplatnom parkovisku priamo v areáli.

Zaujíma vás: ski dubovica, ski dubovica cenník, dubovica lyzovanie, dubovica ski,