Lyžiarske stredisko Stredisko Regetovka

Stredisko Regetovka

Obec Regetovka je miestnom, kde sa nachádza jedno z menej známych lyžiarskych stredísk. Regetovku nájdete na Šariši, iba 18 km od okresného mesta Bardejov. Svojou veľkosťou Regetovka určite nepatrí medzi významné ski centrá na Slovensku. Jej význam je skôr regionálny. To však nebráni zahraničným hosťom, ako napríklad Poliakom, Ukrajincom či Maďarom, aby si vychutnali svahy tohto strediska.

Turistický ruch v okolí Bardejova je už takmer nerozlučne spojený s Bardejovskými kúpeľmi. Nájdete tu síce významné rašelinisko a gréckokatolícky chrám sv. Demetera z roku 1893, Bardejovské kúpele sú však jednoznačne najväčším lákadlom. Ak sa k tomu pridá zaujímavá lyžovačka, z Bardejova sa razom stáva atraktívna oblasť na trávenie voľných chvíľ. Stredisko a obec Regetovka sú veľmi ľahko dostupné ako osobným automobilom, tak hromadnou autobusovou dopravou. Regetovka je obec, ktorá prešla veľkou premenou. Najviac obyvateľov v nej žilo už v 19. storočí. Obec postupne vymierala a impulz k životu zaznamenala až v poslednej dobe, keď došlo v jej blízkosti k vybudovaniu lyžiarskeho areálu. Zjazdovky ročne lákajú tisíce ľudí, rozvoj nastal aj pri budovaní chát, chalúp a iného príležitostného bývania.

V stredisku Regetovka vás čaká celkom 6 zjazdoviek, ktoré sú obsluhované spolu piatimi vlekmi. Nadmorská výška Regetovky je 472 metrov nad morom. Lyžiarsky areál je situovaný na severovýchodnej strane obce v nadmorskej výške 520 až 720 metrov. Týmito číslami sa Regetovka radí medzi nižšie položené lyžiarske strediská, čomu zodpovedajú aj problémy so snehom, ktoré sú do veľkej miery ovplyvnené aktuálnym počasí. 720 metrov nad morom je výška, v ktorej mnohé iné lyžiarske strediská majú nástupné stanice. Dĺžka lyžiarskej sezóny je teda priemerná a trvá zvyčajne od polovice decembra do konca marca. Zjazdovky radíme do kategórie menej náročných, takže ich bez problémov zvládnu aj deti. Trate sú samozrejme pravidelne upravované. Prevádzka centra je celotýždenná, s tým, že počas víkendov je centrum v prevádzke až do 20:00.

Regetovka je veľmi dobre známa aj medzi bežkármi. Areál poskytuje mnoho kilometrov kvalitných bežkárskych tratí, ktoré určite potešia každého aktívnejšie človeka.

Dostupné služby v stredisku

Služby v stredisku Regetová rozhodne nemožno porovnávať s tatranskými či inými významnými ski centrami. Služby sú však dostupné a príjemné aj priamo v areáli. Výhodou je blízkosť samotného Bardejova a Bardejovských kúpeľov, ktoré spolu so strediskom výrazne zvyšujú a rozširujú ponuku služieb. Bardejov je okresné mesto, v ktorom nájdete všetky vymoženosti väčšieho mesta – od supermarketov cez kiná až po kvalitné ubytovanie.

V samotnom areáli nájdete všetky nevyhnutné a štandardné služby. Požičovne lyží, snowboardov a ďalších lyžiarskych potrieb, sú v Regetovke hneď dve. Ďalej môžete využiť:

  • Ski servis
  • Úschovňu lyží
  • Bufety (2)
  • Hotel s kapacitou 105 lôžok
  • Reštaurácia

Ako už bolo spomenuté, ubytovanie je možné nájsť aj v samotnej obci (tu ide o priváty za veľmi zaujímavé ceny) či v neďalekých Bardejovských kúpeľoch.

Prevádzková doba

9:00 – 16:00

Adresa

TRANSUNIT s.r.o.
Štefánikova 90
P.O.Box 34
085 01 Bardejov

Www stránka

http://www.regetovka.sk

Telefonický kontakt

mobil: +421 905 905 227
telefón: +421 54 472 6195
fax: +421 54 472 6675

Nadmorská výška

horná nadmorská výška: 760 m. n. m.
dolná nadmorská výška: 520 m. n. m.

Ceny služieb

typ dospelí deti
Denný lístok 13,00 € 10,00 €
2 dňový skipas 24,00 € 17,00 €
5 dňový skipas 53,00 € 35,00 €

Ceny sa môžu meniť

Zjazdovky

zjazdovka dĺžka
maďarská 420 m
pri kostole 620 m
stredný svah 300 m
detská 320 m
zjazdovka 720 m
horný svah 600 m

Ubytovanie v stredisku

Penzión Rouse** - Ubytovanie v Stredisku Regetovka

Penzión Rouse**

Penzión Magura - Ubytovanie v Stredisku Regetovka

Penzión Magura

Penzión Semafor* - Ubytovanie v Stredisku Regetovka

Penzión Semafor*

Reštaurácie v stredisku

Reštaurácia Roland - Reštaurácia v Stredisku Regetovka

Reštaurácia Roland

Restaurant-Grill CACTUS - Reštauráciav Stredisku Regetovka

Restaurant-Grill CACTUS

F & M Catering - Reštaurácia v Stredisku Regetovka

F & M Catering

Zjazdovky - obtiažnosť

Zjazdovky ľahkej obtiažnosti: 400 m
Zjazdovky strednej obtiažnosti: 1800 m
Zjazdovky ťažkej obtiažnosti: 1200 m

Fotky lyžiarskeho strediska Regetovka

Zaujíma vás: pozicovna lyzi regetovka, www regetovka sk, ski regetovka, regetovka-ski centrum,